Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Który kolor elewacji będzie idealny dla naszego domu?

Ocena: 5
2342

Tytułowe pytanie staje się bardziej intrygujące, w momencie, gdy powiemy, że kolorystycznych możliwości w kwestii elewacji mamy bardzo dużo. Elewacja stanowi bardzo istotny element dachu, który znacząco wpływa na finalny efekt. Dużo mówi nam ona o stylistyce, w której dach został utrzymany. Bogactwo wyboru kolorów elewacji może wydać nam się przytłaczające, dlatego w tym artykule doradzimy, jak dokonać wyboru, który będzie źródłem satysfakcji.

 

 

W tym artykule sprawdzamy:

- jakie kolory elewacji są aktualnie w modzie

- jak wykorzystać blachę trapezową na elewacji

- czy blacha na rąbek sprawdzi się na elewacji

- kogo zachwycą panele dachowe od Blachy Pruszyński

Bogata paleta barw, idealna dla klasycznych oraz nowoczesnych aranżacji

Dzisiejsze budownictwo skąpane jest w prostocie oraz minimalizmie. Oszczędność formy stała się głównym postulatem mody, która aktualnie panuje na rynku. Kolorem, który uznano za symbol opisywanej idei, jest szarość. Idealnym przepisem na minimalistyczną elewację okazuje się stal, która występuje w wielu wspaniałych, szarych odcieniach. Co daje nam zastosowanie stali na elewacji? Przede wszystkim trwałość, ponieważ opisywana konstrukcja przetrwa najcięższe warunki, od intensywnych opadów, poprzez upały, aż po silne wiatry.

Innym, święcącym triumfy w branży budowlanej kolorem jest biel, której cechą charakterystyczną jest elegancja. Czystość bieli nada naszej elewacji klasy oraz wzbudzi podziw w sąsiedztwie. Opisywana barwa pozwala również na tworzenie zjawiskowo prezentujących się kontrastów. Przykładowo, w kontrze do białej elewacji, możemy wybrać kolorowe okiennice.

Nie można przejść obojętnie wobec odcieni drewna, które przyczyniają się do powstania ciekawych aranżacyjnie elewacji. Barwy, kojarzone z drewnem, wchodzą w dialog ze stalą, czego efektem jest niepowtarzalny wygląd.

Warto zaznaczyć, że stal odznacza się ciekawym wykończeniem. Mowa o powlekaniu, ocynkowaniu oraz malowaniu. Każde z nich daje zupełnie inny efekt wizualny, każdy równie interesujący. Każda również świetnie wpisze się w wybraną przez nas konwencję.

Blacha trapezowa i jej rozsądna cena

Bardzo przystępnym cenowo rozwiązaniem na elewacje jest blacha trapezowa. Świetny łączy ona dostojny wygląd z niewygórowaną ceną. Dodajmy do tego również fakt, że jest ona dostępna w wielu kolorach, co daje duże pole do stylistycznych popisów. Do wyboru na naszą elewację mamy blachę cynkową, alucynkową, powlekaną lub powlekaną aluminium. Każda z nich pokryta jest powłoką dekoracyjno-ochronną, która bardzo pozytywnie wpływa na finalny efekt, zarówno pod kątem wyglądu, jak i trwałości.

Błysk i mat to dwie możliwości, jakie oferuje nam blacha trapezowa. Każda z nich odznacza się innymi właściwościami i daje szansę na uzyskanie innego, lecz równie intrygującego efektu. Jedno jest pewne, satysfakcja naszych klientów jest najważniejsze, dlatego zawsze doradzimy i zrealizujemy ich wymarzoną wizję.

Nowe spojrzenie na tradycję, czyli blacha na rąbek

Panele na rąbek od jakiegoś czasu nie są kojarzone już tylko i wyłącznie z pokryciem dachu, ale również z materiałem na elewację. Nic w tym dziwnego, ponieważ blacha na rąbek pozwala uzyskać niesamowite rezultaty na elewacji. W przypadku opisywanych paneli bardzo popularne są dwie strategie. Pierwsza z nich wiąże się z doborem takich samych paneli, jakie zastosowaliśmy na dachu, co daje nam efekt spójności. Drugi pomysł wiąże się z zastosowaniem kontrastu, czyli kolorystycznego rozróżnienia między dachem a elewacją. Bez względu na to, na którą opcję się zdecydujemy, każda z nich powinna przynieść nam wizualne i funkcjonalne spełnienie.

Co z nowoczesnością mają wspólnego panele dachowe Blachy Pruszyński?

Pomysłem na elewację, która od pierwszego spojrzenia jawi się jako wyjątkowa, jest ta utworzona z paneli dachowych Blachy Pruszyński. Panele te wykonane są z olbrzymią dbałością o szczegół oraz gwarantują finalny efekt, skąpany w geometrii. Swoistą realizacją, opisywanej wyżej koncepcji, jest panel dachowy KARO. Ułożenie ich na elewacji pozwala uzyskać niesamowity wizualny rezultat, który silnie kojarzy się z rybimi łuskami. Oferta paneli dachowych Firmy Blachy Pruszyński jest szeroka niczym ocean i znajdziemy w niej ogrom kolorów łusek. Znajdziemy w niej kolorystykę wg palety RAL, co daje ogromne szanse na znalezienie barwy wpisującej się w naszą artystyczną wizję. Nasze serce od lat należy do surowych odcieni, ale doceniamy również barwy znacznie żywsze. Ostateczna decyzja należy do inwestorów.

Źródło: Blachy Pruszyński

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: