Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Obniżony montaż okien dachowych Roto - dlaczego warto?

Ocena: 5
1879

Harmonijne licowanie okien i dachu robi ogromne wrażenie. Tym bardziej, że za walorami wizualnymi kryją się konkretne korzyści.

 


Istnieje niewiele różnic pomiędzy tradycyjnym a pogłębionym montażem. Obydwa rozwiązania, przeprowadzone zgodnie ze sztuką dekarską, są punktem wyjścia do aranżacji jasnego i ciepłego poddasza.

 


W przypadku obniżonego montażu stosowany jest specjalny kołnierz z dodatkowymi akcesoriami. Choć to rozwiązanie jest droższe i bardziej pracochłonne, pozwala zamontować okno głębiej w konstrukcji dachu nawet o 12 cm. Te kilka centymetrów sprawia, że okno jest mniej narażone na wpływ czynników atmosferycznych, a zwłaszcza niskich temperatur. Dzięki temu, maleje ryzyko powstawania mostków termicznych na jego obwodzie, a okno osiąga lepszy parametr cieplny – mówi Tadeusz Małyska, Trener Roto Campus i ekspert Roto Okna Dachowe. – Warto zaznaczyć, że pogłębiony montaż jest rozwiązaniem najczęściej stosowanym na dachach z płaskim pokryciem.
Głównym atutem obniżonego montażu jest estetyka. Okna są zintegrowane z połacią dachu, dlatego bez względu na kolorystykę całość wygląda ładnie. Oczywiście walor wizualny można spotęgować, wybierając dachówki i oblachowanie okien w jednym kolorze, jak np. antracyt metallic. Wbrew pozorom w oknach umiejscowionych niżej, względem pokrycia dachowego, można bez przeszkód montować wszelkiego rodzaju akcesoria zewnętrzne, jak rolety lub markizy.

Obniżony montaż okien Roto

  
Okno Designo R8 z kołnierzem ETL                          Okno RotoQ z kołnierzem EDN

Aby zwiększyć możliwości projektowania, marka Roto Okna Dachowe proponuje trzy rodzaje kołnierzy. Dla okien z serii Designo i dachów o nachyleniu 30-65° rekomendowany jest kołnierz ETL, pozwalający obniżyć modele R6/R8/R4/R7 o 6 cm, a okna R4 i R7 o 12 cm. Z kolei dla najnowszej linii okien RotoQ przygotowano dwa kołnierze: EDJ i EDN, które pogłębiają montaż o 4 cm w dachach o nachyleniu 20-90°.

 

 

 

Źródło: Roto Okna Dachowe 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: