Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Klamra do dachówek

Ocena: 5
2269

Zasadniczym problemem w przypadku mocowania pokryć dachówkowych klamrami są zmienne odstępy między łatami a zamkami bocznymi dachówek.


fot. FOS

Firma FOS skonstruowała z blachy i drutu klamrę burzową 452, które dekarz jest w stanie jednym ruchem zamocować w najniżej położonym miejscu bocznego zamka. Rezultatem jest stabilne i mocne połączenie z łatą, a sama dachówka tylko w nieznacznym stopniu  jest podrywana przez wiatr. Klamra spełnia wymagania niemieckich i europejskich przepisów technicznych dotyczących dachów. Przyczynia się ona również do zmniejszenia różnorodności potrzebnych klamer i ułatwia ich przyporządkowanie. Poza prostym montażem wykonawcy docenią również możliwość magazynowania na taśmie, dzięki czemu nie mieszają się one ze sobą i nie plączą.
Klamra burzowa 452 jest produkowana z wysokiej jakości materiału w Niemczech. Opakowania kartonowe zawierają po 100 sztuk.


Źródło: Dachy, (104) 
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: