Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Żeby ciepło nie uciekło przez dach, czyli jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie w zimie?

Ocena: 5
5447

 

Nawet 30% - tyle ciepła może uciec z budynku przez nieszczelny i nieprawidłowo ocieplony dach. Efektem jest nie tylko dyskomfort mieszkańców, ale też poważne obciążenia w domowym budżecie. Jak temu zapobiec?

 

 


Aby dach wpływał korzystnie na bilans energetyczny całego budynku, należy ograniczyć do minimum przenikanie ciepła na zewnątrz. W tym celu niezbędny jest montaż właściwego materiału izolacyjnego i pokryciowego. Aby o błędach nie przekonać się w zimie, warto o tym zdecydować już na etapie projektu.

Odpowiednia izolacja dachu to wzrost energetyczności całego domu i realne oszczędności na ogrzewaniu

Jeśli chcemy podnieść parametry energooszczędności dachu, musimy wybrać odpowiedniej jakości materiały izolacyjne i pokryciowe. "To głównie materiał izolacyjny odpowiada za podniesienie energetyczności pokrycia. Rodzaj zastosowanego ocieplenia powinien być właściwie dopasowany do konstrukcji dachu. Obecnie stosowana grubość izolacji cieplnej to ok. 20 cm. Jednak bardziej uzasadnione ekonomicznie rozwiązanie to ok. 30 cm. W tym wypadku nie warto oszczędzać, gdyż pieniądze wydane na materiał szybko się zwrócą" - radzi Antoni Luberda, ekspert firmy Blachotrapez zajmującej się produkcją pokryć dachowych z blachy.

 

 

Źródło i zdjęcie: Blachotrapez

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: