Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Zamykarka zakładek

Ocena: 5
2017

Oferowana przez firmę LimTech zamykarka zakładek TruTool F 125 przeznaczona jest przede wszystkim dla branży dekarskiej.


fot. LimTech*)

Pozwala w prosty i łatwy sposób zamykać zakładki. Ze względu na sposób pracy urządzenie nazywane jest również młotkiem wibracyjnym. Zaletami narzędzia są jego wysoka wydajność, jakość, niezawodność, a także niskie koszty eksploatacji. Odległość między górnym i dolnym młotkiem jest regulowana w zależności od grubości wykorzystywanej blachy (max. 1,25 mm) lub zakładki (max. 5 mm). Jest to funkcja niezwykle przydatna, gdy profil działalności firmy wymaga obróbki blachy o różnej grubości lub wysokości zakładki. Żądaną odległość nastawia się za pomocą specjalnego pokrętła. Pozwala to oszczędzić czas, który wcześniej był potrzebny na dostosowanie narzędzi do nowego materiału. Prędkość pracy dochodzi do 6 metrów na minutę. Konstrukcja części roboczej umożliwia łatwe operowanie maszyną podczas pracy. Zamykarka doskonale sprawdza się na odcinkach prostych oraz zakrzywionych i może być wykorzystywana bezpośrednio na montażu.

 

 


fot. LimTech*)

Duża częstotliwość suwów i kształt bijaków powodują, że połączenie zamykane jest w sposób płynny, zapewniając przy tym najwyższą jakość łączenia.

Eksploatacja urządzenia nie wymaga znacznych nakładów finansowych, ponieważ wymianie podlegają jedynie zużywające się bijaki oraz szczotki silnika.

Ciekawostką jest fakt, że maszyna wykonuje połączenie, które często było stosowane na dachach wielu obiektów sakralnych i zabytkowych. Zamykarka zakładek TruTool F 125 sprawdzi się więc doskonale w firmach wykonujących mniejsze zlecenia, jak i tych, które wykonują pokrycia dachowe na skalę przemysłową.

Do zestawu dołączono poręczną walizkę do przechowywania urządzenia. Proponowany model dostępny jest w dwóch wariantach: z napędem sieciowym lub pneumatycznym.

*) Fotografie dzięki uprzejmości firmy Trumpf

 

 

 

 

Źródło: Dachy, nr 11 (107) 2008

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: