Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Wewnętrzne wywinięcie systemy Galeco PVC i Galeco Stal

Ocena: 0
3484
Galeco to polski producent sprawdzonych systemów rynnowych z PVC i stali. Firma dynamicznie działa na krajowym oraz zagranicznych rynkach orynnowania. Oferowane przez Galeco systemy rynnowe – PVC i stalowy – wykonane są z najwyższej jakości materiałów.

Kształty rynny Galeco

Oba systemy Galeco charakteryzuje wewnętrzne wywinięcie krawędzi rynny, co przy intensywnych opadach daje gwarancję, że woda nie wychlapie się z rynny. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom stosowanym w każdym systemie oraz nowoczesnej technologii wykonania, produkty Galeco sprawdzają się w każdych warunkach. Bogaty dobór rozmiarów systemu oraz szeroka gama kolorystyczna pozwala na precyzyjny dobór systemu do każdego rodzaju budynku.

System Galeco PVC jest systemem odpornym na zmienne warunki atmosferyczne, lekkim oraz wytrzymałym na uszkodzenia mechaniczne. Bezuszczelkowy odpływ dzięki systemowi progów (Water Back System) stanowi gwarancję szczelności połączenia z rurą spustową. To innowacyjne rozwiązanie eliminuje konieczność stosowania uszczelek wewnątrz odpływu.

Odpływy, łączniki i haki dzięki uchwytom bocznym mocowane są do deski czołowej, ułatwiając swobodną pracę rynny podczas zmiennych warunków atmosferycznych. Stabilne przymocowanie elementów systemu powoduje, że jedynym ruchomym elementem pozostaje sama rynna. Aby dodatkowo ułatwić montaż orynnowania Galeco wewnątrz łączników zamieściło linie montażowe, wskazujące miejsce dosunięcia rynny w zależności od temperatury panującej podczas montażu. By cała konstrukcja rynnowa w pełni spełniała swoje funkcje, zwiększono wytrzymałość haków na obciążenia, co potwierdzają badania przeprowadzone przez niezależny Instytut Techniki Budowlanej.


Hak do systemu Galeco

System Galeco PVC dostępny jest w sześciu wzajemnie się uzupełniających rozmiarach [mm]: 90/50, 110/80, 130/80, 130/100, 150/100, 180/125. Żeby perfekcyjnie dobrać kolor orynnowania do koloru budynku Galeco oferuje systemy z PVC w następującej kolorystyce: białej, czarnej, ciemnobrązowej, ciemnoczerwonej, grafitowej, miedzianej oraz w jasno- i ciemnopopielatej. Mając na uwadze konieczność orynnowania skomplikowanych dachów, a tym samym użycia różnych rozmiarów systemów na jednym dachu, elementy systemów Galeco PVC 90, 110 oraz 130 zaprojektowano w tych samych kształtach. Dzięki temu klient nie musi się martwić o odmienny wygląd systemów rynnowych Galeco na jego dachu.


Bezuszczelkowy odpływ Galeco PVC

Galeco STAL jest systemem niezwykle trwałym, zabezpieczonym czterema warstwami ochronnymi, wśród których dużego znaczenia nabiera warstwa zewnętrzna Pural. Warstwy ochronne mają wpływ na trwałość blach i ich odporność na zmienne warunki atmosferyczne.


Foliowane rynny systemu Galeco Stal

Rynny w systemie Galeco Stal w pełni wykorzystują cechy profili kontynentalnych – głębokich. Wydajność oraz efektywność takiego profilu jest wyższa w porównaniu z konkurencyjnymi płytkimi profilami skandynawskimi. Dodatkowe wywinięcie krawędzi rynny czyni Galeco Stal systemem konkurencyjnym dla pozostałych systemów stalowych dostępnych na rynku. Wszystkie te właściwości powodują, że Galeco Stal w rozmiarze 130 mm ma pojemność zbliżoną do stalowej rynny o profilu skandynawskim w rozmiarze 150 mm.


Narożnik uszczelkowy w systemie stalowym

Każdy z elementów systemu Galeco Stal to przemyślane rozwiązanie stworzone w oparciu o najnowocześniejszą technologię produkcji. Narożniki uszczelkowe wykorzystujące właściwości materiału EPDM tworzą szczelne połączenie z rynną. Zastosowanie uszczelek w narożnikach wpływa na obniżenie kosztów całego systemu, ponieważ eliminuje konieczność stosowania łączników zaraz przy nich. Z myślą o estetyce systemu rynnowego elementy długie, takie jak rynny czy rury spustowe pokrywane są folią, która chroni je przed zarysowaniem podczas transportu, składowania czy magazynowania. By elementy systemu tworzyły jedną całość, co związane jest ze szczelnością systemu, odpływy, łączniki i narożniki zaopatrzono w specjalni profilowane blaszki, tzw. zamki, które po zamontowaniu są zaginanie na rynnie. Trójniki w systemie stalowym mają możliwość regulacji ramienia pod kątem położenia rury spustowej.


Głęboki profil rynny Galeco Stal

System Galeco Stal dostępny jest w rozmiarze 130/87 [mm] oraz w dziewięciu kolorach: miedzianym, czekoladowym brązie, białym, czarnym, ciemnoczerwonym, ceglastym, ciemnobrązowym, grafitowym i ciemnozielonym.

Galeco Sp. z o.o.
www.galeco.pl
Infolinia: 0 801 623 626


Źródło: Dachy, nr 3 (99) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: