Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Trwałość, wydajność, innowacyjność. Narzędzia akumulatorowe Bosch Professional

Ocena: 0
4408
Zawodowcy cenią sobie narzędzia z niebieskiej linii Professional firmy Bosch. Produkty wyróżniają się wysoką jakością, wydajnością i wytrzymałością. Firma znana jest również z wprowadzanych innowacji. Oto kilka nowych narzędzi z tej linii.

Pilarka tarczowa GKS 18 V-Li Professional waży zaledwie 4,1 kg

Nowe narzędzia   
Przykładem akumulatorowego narzędzia z linii Professional jest pilarka tarczowa GKS 18 V-Li Professional, z tarczą o średnicy 165 mm i głębokości cięcia 52 mm. Narzędzie zostało zaprojektowane do wymagających prac wykonywanych na budowach przez cieślów czy dekarzy.

Użytkownicy docenią dobrą widoczność tarczy oraz linii cięcia. Pilarka posiada solidną podstawę, pewny chwyt dzięki okładzinom Softgrip na obu rękojeściach i ergonomiczną konstrukcję. Jej ciężar wynosi zaledwie 4,1 kg, dzięki czemu narzędzie jest niezwykle poręczne.

Inne akumulatorowe narzędzie z linii niebieskiej Boscha to piła szablasta GSA 18 V-Li Professional. Piła posiada dwie prędkości skokowe: 2400 skoków na minutę przy cięciu metalu i 2700 skoków na minutę przy cięciu drewna. Maksymalna długość cięcia wynosi 250 milimetrów, co czyni z niej użyteczne narzędzie dla wszystkich pracowników budowlanych. Łatwą pracę zapewnia ergonomiczna, miękka rękojeść oraz niewielki ciężar wynoszący zaledwie 3,4 kg. Obudowa przekładni jest wykonana z odlewu aluminiowego i odznacza się dużą wytrzymałością. Włącznik z regulacją prędkości umożliwia precyzyjne nacinanie. System SDS pozwala na szybką wymianę brzeszczotów.

Akumulatorowe nożyce do blachy Bosch GSC 10,8 V-Li Professional tną metal cztery razy szybciej niż konwencjonalne nożyce ręczne. Maksymalna grubość ciętej blachy wynosi 1,3 mm, zaś nożyce mogą ciąć zarówno w linii prostej, jak i po krzywej o bardzo małym promieniu. Można nimi ciąć blachę cynkową, stalową (także stal nierdzewną), miedzianą, aluminiowa i metal laminowany tworzywem, a więc materiały często wykorzystywane w branży dekarskiej.


Akumulatorowe nożyce do blachy Bosch GSC 10,8 V-Li Professional tną metal cztery razy szybciej niż nożyce ręczne


Poza tym profesjonaliści docenią możliwość regulacji luzu pomiędzy ostrzami, co pozwala na optymalne przystosowanie narzędzia do cięcia materiału określonej grubości. Inną zaletą jest ostrze z 4 krawędziami tnącymi. Nożyce przed uszkodzeniem chroni elastyczna obudowa Dura Shield, która zadba o całkowitą sprawność nawet po upadku z wysokości jednego metra. Praktyczny wskaźnik stanu akumulatora z trzema diodami LED sygnalizuje użytkownikami ilość dostępnej energii.

Maksymalna wytrzymałość oraz duża wartość momentu obrotowego to cechy charakteryzujące nowe akumulatorowe wkrętarko-wiertarki Bosch z serii Heavy Duty. Znajdują one zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest wiercenie otworów i wkręcanie śrub w twardych materiałach. Są niezbędnym urządzeniem w pracy dekarza, cieśli czy stolarza. Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa GSB 18 VE-2 Li Professional osiąga prędkość nawet 2050 obrotów na minutę, zapewniając w ten sposób ciągłość pracy. Narzędzie może wkręcać śruby o średnicy do 12 mm (wkręcani twarde) lub wiercić w drewnie otwory o średnicy do 50 mm.

Zoptymalizowany mechanizm zapewnia szybki postęp pracy przy wierceniu zwykłym i udarowym (wersja GSB). Dzięki stopniowo zwiększanemu momentowi obrotowemu możliwe jest dopasowanie pracy urządzenia do każdego rozmiaru śruby. Szybką i wygodną pracę zapewniają ergonomiczny kształt uchwytu, niewielki ciężar oraz optymalne wyważenie.

Elektroniczna ochrona silnika „Electronic Motor Protection” (EMP)automatycznie wyłącza silnik w chwili, kiedy traci on szybkość. W ten sposób system zapewnia długą żywotność urządzenia oraz zapobiega przegrzaniu się silnika.

Akumulatory litowo-jonowe
Ważnym atutem akumulatorowych narzędzi Bosch są wydajne akumulatory litowo-jonowe: kompaktowych rozmiarów, ale pojemne i szybkoładujące się. W porównaniu z innymi akumulatorami, nowe baterie (zastosowane w wiertarko-wkrętarkach) osiągają nawet o 400 proc. dłuższą żywotność. Wynik taki uzyskano dzięki systemowi Bosch „Electronic Cell Protection” (ECP), który skutecznie chroni ogniwa akumulatora przed przeciążeniem, przegrzaniem i całkowitym rozładowaniem. Akumulatory z litowo-jonowej technologii Premium osiągają także dłuższy czas pracy w porównaniu z innymi akumulatorami, osiągnięty dzięki wprowadzeniu wysokowydajnych ogniw akumulatora oraz inteligentnemu zarządzaniu energią.

L-BOXX: najdoskonalszy system transportu i przechowywania
Od marca br. nowe narzędzia Boscha z linii niebieskiej sprzedawane są w nowych opakowaniach - tzw. skrzynkach L-BOXX, które można w prosty sposób łączyć i odłączać od siebie, co umożliwia komfortowy transport kilku elektronarzędzi jednocześnie. Zaleta ich dowolnej konfiguracji umożliwia przechowywanie w porządku urządzeń i osprzętu, co powoduje, że są one łatwiejsze w obsłudze niż konwencjonalne walizki. Skrzynki L-BOXX mają wytrzymałą konstrukcję i dobrze znoszą ekstremalne warunki eksploatacji. Każda ze skrzynek ma ładowność do 25 kg. Po ich połączeniu możliwe jest stworzenie systemu transportowego o całkowitej ładowności 40 kg. Pokrywę można obciążyć ciężarem maks. 100 kg. Koncepcja L-BOXX powstała we współpracy z firmą Sortimo, wiodącym na rynku producentem wyposażenia pojazdów.Skrzynki L-BOXX - innowacyjny system opakowań i transportu narzędzi Bosch

Gwarancja
Wszystkie profesjonalne elektronarzędzia linii niebieskiej Bosch objęte są trzyletnią gwarancją. Jedynym warunkiem do spełnienia jest rejestracja pod adresem www.bosch-pt.com/warranty w ciągu  4 tygodni od daty zakupu.

Wszystkie akumulatorowe narzędzia Bosch są sprzedawane z zapasowymi dwoma akumulatorami, walizką i ładowarką.

Na podstawie materiałów
firmy Robert Bosch Sp. z o.o.


Źródło: Dachy, nr 3 (123) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: