Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Trendy w produkcji ekonomicznych systemów rynnowy

Ocena: 5
2164

Systemy rynnowe są ważnym elementem domu, na którym nie powinno się oszczędzać. Na szczęście producenci coraz częściej szukają sposobów na produkcję ekonomicznych systemów rynnowych, które są wysokiej jakości. Wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań pomaga w osiągnięciu tego efektu.

 

 

Cena systemów rynnowych zależy od wielu czynników. Do najważniejszych zaliczyć można materiał, z którego wykonane są rynny, liczbę elementów, która składa się na dany system — im więcej, tym cena będzie wyższa - oraz to, czy produkt jest dostępny od ręki, czy jest na zamówienie. Nie bez znaczenia jest także wielkość dachu oraz stopień jego skomplikowania.

Wymogi rynkowe

Jednak na cenę wpływ ma także sytuacja rynkowa. Zwiększona konkurencja wśród producentów systemów rynnowych sprawia, że coraz częściej poszukują oni nowatorskich rozwiązań korzystnych dla kieszeni ostatecznego odbiorcy. Wykorzystują coraz chętniej ekonomiczne, a jednocześnie trwałe materiały, takie jak PVC, które obniżają koszty produkcji oraz cenę końcową. Eksperci pochylają się także nad tym, jak ułatwić i przyspieszyć montaż systemów rynnowych, co również ma wpływ na cenę całej inwestycji.

Ekonomiczne systemy

Efektem takich działań są nowoczesne, kwadratowe i ekonomiczne systemy rynnowe, takie jak Q STALYO – ekonomicznej marki z rodziny GALECO. W skład oferty wchodzą dwa systemy — Q STALYO PRO — kwadratowy, wykonany ze stali oraz Q STALYO MIX-PRO również kwadratowy, ale w którym poziom rynnowy wykonany jest ze stali, a pion spustowy z wysokiej jakości tworzywa sztucznego PVC. Takie rozwiązanie pozwala obniżyć koszty.

Innym sposobem na oszczędności jest liczba elementów, które składają się na całość powyższych systemów. Symetryczna konstrukcja Q STALYO pozwoliła na ograniczenie części do niezbędnego minimum. Systemy składają się maksymalnie z 20 elementów, wśród których znajdują się takie rozwiązania jak uniwersalne zaślepki czy narożniki o standardowym kącie 90° do łatwego i szybkiego montażu.

Innowacyjne rozwiązania

Instalacja systemów jest szybka i łatwa dzięki zastosowaniu nowatorskiego rozwiązania, jakim jest jedyne na rynku rozwiązanie Qnnect. Umożliwia ono łączenie rynny bez wykorzystania łączników, za to za pomocą listka montażowego przy użyciu dedykowanego kleju uszczelniającego. Rozwiązanie to zapewnia trwałe i szczelne połączenie rynien wykluczając problem opadania systemu.

Wpływ na cenę ma także zawężona paleta barw. Systemy dostępne są w dwóch kolorach: czerni (RAL 9005) i graficie (RAL 7016). Nie ogranicza to jednak możliwości odbiorców, ponieważ kwadratowe systemy rynnowe stosowane są najczęściej w nowoczesnych projektach, które bazują na ciemnej kolorystyce dachu oraz pasującego kolorystycznie orynnowania.

Ekonomiczne rozwiązania stosowane w produkcji i montażu nie mają wpływu na jakość i wydajność produktów Q STALYO. Dlatego na oba systemy firma GALECO udziela aż 25 lat gwarancji. Jest więc to trafione rozwiązanie dla wszystkich, którzy poszukują rozwiązań trwałych, wysokiej jakości, a jednocześnie korzystnych cenowo.

Źródło: Galeco

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: