Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Szczelność w najmniejszym detalu

Ocena: 5
1901

Firma Triflex, ekspert w zakresie uszczelnień na bazie płynnych tworzyw sztucznych, opracowała trwały materiał Triflex ProDetail. Materiał jest przeznaczony do detali i łączeń. Ten wszechstronny i uniwersalny system uszczelniający nadaje się na wszystkie powierzchnie dachów płaskich, balkonów, tarasów dachowych, podcieni i parkingów wielokondygnacyjnych.

Uszczelnianie okrągłego detalu aplikowanym na zimno systemem TriflexPro Detaiil

Triflex ProDetail posiada wysoką elastyczność i dopasowuje się do każdej bryły budynku, zabezpieczając ją przed podmakaniem. Ta dwuskładnikowa żywica uszczelniająca przywiera do podłoża całą powierzchnią, jest szybka i nieskomplikowana w obróbce, a ponadto charakteryzuje się odpornością na hydrolizę i wpływy czynników środowiskowych. Krótkie czasy wiązania oraz możliwość obróbki nawet przy lekkim mrozie bądź temperaturach sięgających 40°C sprawiają, że jest to niezwykle efektywny materiał uszczelniający.

Substancja budowlana jest bezpieczna wyłącznie wówczas, gdy budynek został zabezpieczony za pomocą odpowiedniego, trwałego uszczelnienia, chroniącego przed wilgocią i pleśnią. Nieszczelności w budynkach pojawiają się najczęściej w elementach przelotowych, na łączeniach lub w złożonych detalach w obrębie dachów, balkonów i parkingów wielokondygnacyjnych. Właśnie do takich zastosowań jest przeznaczony Triflex ProDetail.

Płynna żywica wykazuje przyczepność nawet do pionowych powierzchni

Płynna folia do bezspoinowej obróbki detali
System uszczelniający Triflex ProDetail wykazuje przyczepność do 90 procent pasmowych pokryć bitumicznych i z tworzyw sztucznych dostępnych na rynku oraz niemal wszystkich rodzajów powierzchni użytkowych. W przeciwieństwie do typowych, pasmowych pokryć dachowych, zbrojony włókniną materiał uszczelniający dopasowuje się do podłoża. Dzięki całopowierzchniowej przyczepności detale zostają skutecznie zabezpieczone przed podmakaniem. Nie ma potrzeby mechanicznego mocowania, które jest niezbędne w przypadku pasmowych materiałów uszczelniających.

Dzięki Triflex ProDetail możliwe jest również długotrwale zabezpieczenie teowników instalacji solarnych oraz ich połączeń z pokryciem dachu

Dzięki dobrej przyczepności i długotrwałej jakości produktu Triflex ProDetail doskonale nadaje się do uszczelniania połączeń detali i przejść pomiędzy podłożami wykonanymi z różnych materiałów. System został tak opracowany, że można go stosować na powierzchniach pionowych bez obawy o jego osuwanie się.

Aplikacja jest nieskomplikowana i szybka, bez konieczności ogrzewania lub stosowania otwartego płomienia. Umożliwia to uszczelnianie detali także w pobliżu okien lub innych elementów, które nie mogą być wystawiane na działanie wysokich temperatur.

Ze względu na doskonałą przyczepność płynne tworzywo sztuczne nadaje się także do wykonywania uszczelnień na dachach metalowych

Dzięki tiksotropowym właściwościom folia nie zsuwa się z pionowych powierzchni

Na niemal wszystkich rodzajach podłoża można zrezygnować z zastosowania podkładu gruntującego. Oszczędza to materiał oraz czas. Podłoża niechłonne, takie jak np. metal lub elementy kształtowe z PCV, należy oczyścić za pomocą środka czyszczącego Triflex i zmatowić. Po przygotowaniu podłoża materiał nakłada się w trzech etapach. Najpierw nakłada się grubą warstwę Triflex ProDetail, którą nakrywa się włókniną Triflex, usuwając powietrze. Potem na jeszcze mokrą warstwę nakładana jest wierzchnia warstwa produktu Triflex ProDetail. Powierzchnia staje się deszczoodporna w 30 minut po położeniu, a po 45 minutach jest już możliwe chodzenie po niej i dalsza obróbka.

Drugą warstwę żywicy nakłada się na włókninę metoda „świeże na świeże“

Aplikacja na mrozie
Ponieważ nakładanie Triflex ProDetail jest możliwe przy temperaturze podłoża od –5°C do 50 °C oraz temperaturze otoczenia od –5°C do 40°C, materiał można stosować zarówno podczas upałów, jak i o chłodniejszych porach roku. System uszczelniający Triflex ProDetail stanowi ponadto twarde pokrycie dachowe w myśl niemieckich przepisów budowlanych i zapewnia wymaganą ochronę przeciwpożarową.

Profil przed (z lewej) i po uszczelnieniu płynną folią TriflexPro Detail

Jednorodny materiał uszczelniający tworzy gładką i bezspoinową powierzchnię. Triflex ProDetail jest odporny zarówno na działanie czynników atmosferycznych, jak i na promieniowanie UV oraz trwale zabezpiecza przed wilgocią nawet skomplikowane łączenia i detale. System uszczelniający do detali Triflex ProDetail cechuje się uniwersalnością i może być stosowany nawet na dachach zielonych, ponieważ jest on odporny na przerastanie korzeni i kłączy. Sprawdził się on także podczas montażu instalacji solarnych na dachach płaskich, jako odporne na wpływ czynników pogodowych i podmakanie uszczelnienie elementów przelotowych.

Na podstawie materiałów
firmy Triflex

Źródło: Dachy, nr 8 (140) 2011

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: