Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Systemy rynnowe z PVC Plastmo

Ocena: 0
11021
Plastmo Polska jest znane przede wszystkim jako producent systemów rynnowych z modyfikowanego, termoplastycznego PCV. Ale oprócz standardowej oferty firma produkuje też elementy specjalne i systemy rynnowe z blach.

Kolorystyka systemu Plastal

Wszystkie elementy rynnowe tworzą doskonale współpracujący system, który zapewnia prawidłową kompensatę rozszerzalności przy zachowaniu pełnej szczelności instalacji. 

Skomplikowane formy dachów, styl budynków nowoczesnych i zabytkowych nie stanowią dla orynnowania Plastmo żadnego problemu. Niektóre nowobudowane domy, jak i te stare, remontowane, wymagają specjalnych nietypowych połączeń. Elementy specjalne systemu PVC produkowane przez Plastmo Polska mogą zaspokoić każde wymagania, jakie stawiają przed inwestorami trendy architektoniczne.

Plastal z miedzi
Efekt starzejącej się miedzi jest symbolem architektonicznej elegancji, długowieczności i klasy. Metal ten wystawiony na działanie czynników atmosferycznych pokrywa się patyną, tj. zielonymi związkami miedzi. Badania potwierdzają, że nalot ten trwale chroni rynny i blachy dachowe przed szkodliwym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Miedź stosowana na dachach nie wymaga prac konserwacyjnych koniecznych w przypadku innych materiałów. Dzięki temu pomimo dość wysokiej ceny miedź jest bardzo ekonomicznym materiałem. Jej trwałość szacowana jest nawet na 300 lat. System miedziany można montować na 3 sposoby:  lutując, łącząc spoiwem dekarskim Plastal lub za pomocą złączki uszczelkowej. Rynny są dostępne w następujących rozmiarach: 125 mm/280*) mm i 150 mm/333*) mm, zaś rury spustowe:
średnica 87 mm/ 297*) mm i średnica 110 mm/333*) mm. Grubość blachy wynosi 0,6 mm.


System Plastal z miedzi

Plastal z tytan-cynku
Tytan-cynk, czyli stop blachy cynkowej i tytanowej (z niewielkimi dodatkami innych metali) powstał W Europie Zachodniej w latach 60. jako odpowiedź na silne zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Blacha cynkowo-tytanowa jest niepalna i wolna od jakichkolwiek szkodliwych substancji. Obecnie tytan–cynk jest jednym z najtrwalszych stopów, z których wykonuje się systemy odwodnień. Niekonserwowana blacha zachowuje dobrą jakość do 120 lat (w zależności od warunków atmosferycznych i stopnia zanieczyszczenia środowiska). System cynkowo-tytanowy z biegiem czasu pokrywa się patyną, tj. warstwą pasywującą, wydłużającą znacznie jego żywotność. Dodatkowo zaletą tego systemu jest to, że nie wymaga on malowania czy pokrywania innymi substancjami konserwującymi. Montuje się go na dwa sposoby: lutując lub stosując spoiwo dekarskie Plastal. Dostępny jest w rozmiarach: rynny 125 mm/280*) mm i 150 mm/333*) mm oraz rury spustowe średnica 87 mm/297*) mm i średnica 110 mm/333*) mm. Grubość blachy wynosi 0,7 mm.

Plastal z blachy ocynkowanej
System ocynkowany jest powszechnie znany i często stosowany ze względu na długie tradycje, sięgające lat 60. ubiegłego stulecia. Trwałość rynny i elementów ocynkowanych określana jest na 30–40 lat (bez konserwacji, przy prawidłowym montażu). Ten popularny system jest stosowany na mieszkalnych domach jednorodzinnych, na budynkach mieszkalnych i gospodarczych oraz w budownictwie przemysłowym. Orynnowanie z blachy ocynkowanej można malować farbami. System ocynkowany Plastal może być montowany na trzy sposoby: na sztywno poprzez lutowane, elastycznie – klejem do rynien Plastal lub za pomocą złączki uszczelkowej. W ofercie Plastmo system rynnowy ocynkowany naturalny występuje w kolorze ocynkowanym naturalnym lub pomalowany na wybrany przez inwestora kolor. Dostępny jest w rozmiarach: rynna 125 mm/280*) mm,
150 mm/333*) mm, rura spustowa: średnica 87 mm/297*) mm,
średnica 110 mm/333*) mm, a także 180/średnica 120 lub średnica 150. Grubość blachy: 0,6 mm.

Plastal powlekany
W przeciwieństwie do powszechnie stosowanych powłok z plastisolu, poliuteran jest pozbawiony wszelkich szkodliwych dla człowieka i środowiska naturalnego związków chemicznych. Posiada on szczególną wytrzymałość na działanie śniegu i lodu oraz bardzo dobrą odporność na odbarwianie. Materiał ten jest odporny na zadrapania, co także pozytywnie wyróżnia go spośród innych powszechnie stosowanych powłok, takich jak plastisol czy poliester. Lekko strukturalny, jedwabisty połysk powłoki jest atrakcyjny i przyciąga wzrok. Przy padaniu promieni słonecznych pod kątem 60 stopni lekko matowa powierzchnia w zasadzie ich nie odbija. System powlekany występuje w ofercie Plastmo w dwóch rozmiarach i siedmiu kolorach: grafitowym, białym, brązowym, ceglastym, miedzianym, czarnym, i czerwonym. Rozmiary rynien wynoszą 125 mm/280*) mm
i 150 mm/333*) mm, a rur spustowych średnica 87 mm/ 297*) mm i średnica 110 mm/333*) mm. Grubość blachy: 0,6 mm.

Plastmo Polska
www.plastmo.pl


*) Rozmiar 280, 297, 333 to szerokość arkusza blachy, z którego wykonana jest rynna i rura.

Źródło: Dachy, nr 8 (104) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: