Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Systemy rynnowe

Ocena: 0
3488

System rynnowy Plastal prod. Plastmo Polska produkowany jest zgodnie z wymogami normy europejskiej EN-612.


fot. Plastmo Polska

Rynna w odniesieniu do swojego przekroju, posiada największą przepustowość na rynku. Pojemność 1 mb rynny wynosi odpowiednio 7,48 l dla rynny 125 mm (wykonanej z arkusza o szerokości 280 mm) i 10,36 l dla rynny 150 mm (wykonanej z arkusza o szerokości 333 mm). Rura spustowa produkowana jest z jednego płata blachy łączonego na zakładkę (na „felc”). System Plastal produkuje się z blachy: cynkowo-tytanowej (grubość 0,7 mm), miedzianej (0,6 mm), stalowej powlekanej (0,6 mm) i stalowej ocynkowanej (0,6 mm).fot. Plastmo Polska

System rynien Plastmo opracowany został ponad 40 lat temu w Danii. Rynny Plastmo są systematycznie udoskonalane, aby optymalnie przystosować je do ostrego oraz zmiennego klimatu środkowoeuropejskiego. Wszystkie elementy systemu wykonane są z modyfikowanego termoplastycznego PVC bez udziału szkodliwych dla środowiska naturalnego substancji, zawierających związki kadmu i ołowiu. Specjalny kształt rynny, zastrzeżony patentem, gwarantuje niezwykłą sztywność, jak również powoduje, że spływająca do niej woda nie przelewa się przez krawędź rynny. Standardowo system PVC Plastmo produkowany jest w ośmiu kolorach: białym, szarym, grafitowym, czarnym, czerwonym, brązowym, miedzianym, zielonym. Dodatkowo na specjalne zamówienie każdy system może zostać przygotowany w dowolnym kolorze z palety RAL. System ten dostępny jest w trzech rozmiarach: 100/?75/125*/?90/150/?90. Systemów rynnowych z PVC nie należy montować, gdy pas nadrynnowy lub gzymsy (pasy podrynnowe) są wykonane z blachy ocynkowanej nie pomalowanej metalową farbą.

Źródło: Dachy, nr 3 (99) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: