Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Stalowe narożniki Galeco. Idealne rozwiązanie pod każdym kątem

Ocena: 0
5420
Galeco to jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek w swoim sektorze. Systemy rynnowe Galeco Stal i Galeco PVC zostały dopracowane w każdym szczególe w oparciu o opatentowane i prawdziwie innowacyjne rozwiązania nowej generacji.

Galeco to także rozwiązania niespotykane u konkurencji. Niepowtarzalny, opatentowany profil rynny zabezpieczający przed przelewaniem wody nawet podczas obfitych opadów to znak rozpoznawczy marki Galeco. Wywinięcie rynny do wewnątrz to przewaga produktowa nad konkurencją, ale też firmowy „uśmiech na deszcz”, będący elementem logotypu firmy.

Nowością na rynku oraz najnowszym rozwiązaniem w szerokiej ofercie Galeco są innowacyjne narożniki:
  • narożnik zewnętrzny 130 mm regulowany w kącie 105°–135°,
  • narożnik 110 mm klamrowy,
  • narożnik 130 mm z systemem kluczykowym.
Kluczowym atutem narożników klamrowych jest to, że nie wymagają montowanych tuż obok łączników – rynny można montować bezpośrednio do narożnika, co generuje spore oszczędności dla inwestora. Gwarancją szczelności systemu są specjalnie zaprojektowane szerokie uszczelki wraz z systemem dociskowym. Rozwiązania te sprawiają, że montowanie systemu rynnowego nigdy nie było tak proste, a w połączeniu z pozostałymi elementami systemu rynnowego Galeco Stal są gwarantem efektywnego odprowadzania wody deszczowej z każdej połaci dachowej.


Narożnik wewnętrzny klamrowy

Elementy systemu rynnowego wykonane są z wysokiej jakości stali powlekanej, zabezpieczonej czterema warstwami ochronnymi. Są one dostępne w najszerszej na rynku gamie dziewięciu kolorów: ceglastym, miedzianym, ciemnoczerwonym, ciemnobrązowym, czekoladowym brązie, białym, czarnym, grafitowym i ciemnozielonym.


Narożnik zewnętrzny klamrowy

Idealne dopasowanie systemu rynnowego do bryły budynku to nie lada wyzwanie. Dotychczas wykonawca chcąc uzyskać na dachu nietypowy kąt montażu musiał zdejmować miarę na placu budowy, a następnie poprzez firmę handlową zamawiać element u producenta i czekać, zazwyczaj ok. dwóch tygodni. Dlatego też firma Galeco wprowadza na rynek innowacyjny narożnik zewnętrzny 130 mm, regulowany w kącie 105°–135°. Produkt składa się z dwóch części (regulowanej i bazowej), przeciętych symetrycznie pod kątem 45°. Wsunięcie połówki regulowanej w bazową pozwala uzyskać kąt od 105° do 135°. Narożnik regulowany można ręcznie dociąć, dzięki czemu pożądany kąt zwiększy się aż do 165°.

Podobnych korzyści, a więc komfortu montażu i oszczędności finansowych, dostarcza narożnik systemu Galeco Stal 130 o kącie 90°. Narożnik łączy się bezpośrednio z rynną, a kluczykowy system łączenia gwarantuje właściwy docisk i szczelność systemu.

Na podstawie materiałów
firmy Galeco


Źródło: Dachy, nr 9 (129) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: