Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Przegląd blach dachówkowych

Ocena: 0
3054
Blachodachówki, czyli blachy profilowane

Fot. Balexmetal

Blachodachówki, czyli blachy profilowane na podobieństwo tradycyjnych dachówek, cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. Są lekkie, estetyczne i niedrogie. Można je kłaść na każdym dachu, na nowym i starym.

Kolorowe blachodachówki to w przeważającej większości blachy stalowe ocynkowane, powlekane tworzywem sztucznym.

Tworzywo nie tylko nadaje kolor, ale przede wszystkim chroni blachę przed szkodliwymi wpływami środowiska.

Dalej przedstawiamy wyroby kilku czołowych producentów oferujących swe wyroby na rynku polskim. O blachodachówkach i ich mocowaniu piszemy również w artykule „Co pod pokrycie” na str. 14. Warto się z nim zapoznać.

Źródło: Dachy, nr 1 (97) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: