Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Precyzja, wydajność i szybkość. Gwoździarki Bosch

Ocena: 0
3497
Jedną z nowości w segmencie narzędzi do obróbki drewna są profesjonalne gwoździarki pneumatyczne firmy Bosch. Gwarantują one szybkie i efektywne wbijanie gwoździ oraz szybkie ich usuwanie – dzięki systemowi beznarzędziowemu. Natomiast innowacyjne rozwiązanie – Full Force Technology – sprawia, że narzędzia zwiększają swoją moc i stają się jeszcze bardziej wydajne.

Nowe gwoździarki GST 150 CE/BCE Professional firmy Bosch są stworzone
dla trudnych i długotrwałych prac

Gwoździarki
W najnowszej serii elektronarzędzi znalazło się pięć gwoździarek, stosowanych w ciesielstwie oraz w budowie drewnianych konstrukcji ramowych. Dwa narzędzia przeznaczone są do wbijania gwoździ: GSN 90-21 RK Professional (do gwoździ łączonych tworzywem sztucznym) oraz GSN 90-34 DK Professional (do gwoździ łączonych papierem). Oba narzędzia przystosowane są do wbijania gwoździ o długości od 50 do 90 mm i średnicy między 2,8–3,8 mm.

Sztyfciarki
Kolejne narzędzia służą do mocowania. Są to: sztyfciarka GSK 64 Professional, którą stosuje się do prac związanych z wykańczaniem wnętrz oraz sztyfciarka GSK 50 Professional. Do tego typu narzędzi używa się gwoździ sztyftowych o maksymalnej długości 50 mm i średnicy 1,2 mm. Wśród nowości znalazł się również zszywacz GTK 40 Professional stosowany do mebli, tapicerek i okien. Sztyfty mogą mieć długość między 25 a 64 mm oraz średnicę 1,6 mm.

Pełna moc i ochrona drewna
Wszystkie elektronarzędzia wyposażone zostały w innowacyjną technologię Full Force, która pozwala na zwiększenie mocy, i w rezultacie bardziej wydajną pracę.


Nowe, kompaktowe gwoździarki pneumatyczne firmy Bosch

System ten wykorzystuje pełen obieg powietrza w celu zwiększenia tempa pracy. Zastosowanie rozwiązania nowego systemu zaworów pozwoliło na zmniejszenie wymiarów komory ciśnieniowej bez obniżania siły mocowania, co umożliwiło kompaktową konstrukcję narzędzia i pozwoliło uniknąć strat energii. Dzięki tym rozwiązaniom gwoździe wbijane są bardzo precyzyjnie nawet przy dużej częstotliwości strzałów.

Dodatkowo modele GSN 90-34 DK Professional, GSK 64 Professional, GSK 50 Professional oraz GTK 40 Professional posiadają nowy system Wood Protection, który chroni drewno. Natomiast mechanizm wyzwalania strzału blokuje się automatycznie, gdy magazynek jest pusty, co zapobiega uszkodzeniu materiału przez trzpień. Ponadto na wszystkie urządzenia można nałożyć specjalną gumową nasadkę ochronną, która redukuje negatywne skutki kontaktu narzędzia z materiałem. Efektywność gwoździarki podnosi beznarzędziowy system szybkiego usuwania gwoździ zablokowanych w urządzeniu, a smukła sylwetka zapewnia doskonałą widoczność punktu mocowania. Zastosowanie takiego rozwiązania gwarantuje bardzo precyzyjne rozmieszczenie gwoździ i zszywek.

Na podstawie materiałów firmy
Robert Bosch Sp. z o.o.


Źródło: Dachy, nr 4 (124) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: