Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Pod bezpiecznym skrzydłem Okna dachowe Fakro

Ocena: 0
3611
Okna dachowe to specyficzne produkty, montowane w konstrukcji dachu, nad głowami użytkowników. A przecież na dachach czasem pracują ludzie. Dlatego okna muszą zapewniać bezpieczeństwo użytkowania oraz zabezpieczać przed łatwym wejściem do budynku.

Firma Fakro zawsze produkowała bezpieczne okna dachowe. Potwierdza to 3 klasa bezpieczeństwa wg EN 13049 przyznana dla całego okna łącznie z szybą, określająca klasy bezpieczeństwa okien dachowych. Kominiarz, osoba odśnieżająca dach lub instalująca antenę nie wpadnie przez okno, nawet jeśli przypadkowo nadepnie na skrzydło. Daje to gwarancję bezpiecznego użytkowania budynku.

Coraz częściej słyszy się o włamaniach do mieszkań i domów. Właściciele budynków inwestują w systemy antywłamaniowe zabezpieczające stolarkę pionową, ale często zapominają o oknach dachowych, przez które również można się dostać do pomieszczenia. Dane statystyczne są niepokojące. Wskazują one, że włamań coraz częściej dokonuje się właśnie przez okna dachowe, czego potwierdzeniem są wydarzenia opisywane w mediach. Np. w lipcu 2008 r. mężczyzna ochrzczony przez media „człowiekiem – pająkiem” wchodził do mieszkań m.in. przez okna dachowe.


W celu antywłamaniowego zabezpieczenia okien dachowych firma Fakro wprowadziła więc nowatorski system wzmacniania konstrukcji okien dachowych topSafe.

W skład systemu topSafe wchodzą:
  • innowacyjny system mocowania specjalnie wyprofilowanych zawiasów – zapobiega on pęknięciom drewna, wyrwaniu zawiasów i wepchnięciu skrzydła do środka. Jest to rozwiązanie kilkakrotnie wytrzymalsze od dotychczas znanych i stosowanych,
  • specjalnie wzmocniona konstrukcja okna i elementów ryglujących,
  • listwa metalowa utrudniająca włamanie przy pomocy narzędzi.
Okna wykonane w systemie topSafe posiadają podwyższoną odporność na włamanie. Okna dachowego Fakro nie da się w łatwy sposób otworzyć, np. poprzez dynamiczne naciśnięcie nogą na górną, zewnętrzną część okna. Nie spowoduje to otwarcia skrzydła czy wyrwania zawiasów. Można spokojnie spać wiedząc, że w dachu zamontowane są najbezpieczniejsze okna dachowe, odporne nie tylko na każdą pogodę.

Na podstawie materiałów
firmy Fakro


Źródło: Dachy, nr 4 (124) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: