Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Pistolet na gorące powietrze

Ocena: 5
2844

 

W budownictwie, a szczególnie w branży dekarskiej, wiele prac wymaga stosowania wysokiej temperatury. Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku jest użycie gorącego powietrza. Jeszcze nie tak dawno urządzenia stosowane w tych celach miały jednak poważny mankament: powietrze było w nich podgrzewane otwartym płomieniem, z różnych względów nie nadającym się do niektórych prac.

 

 


Pistolet na gorące powietrze „Express Heating Gun” to narzędzie o wielostronnym zastosowaniu

Mając to na uwadze, dział badawczo-rozwojowy firmy Guilbert Express, specjalizującej się w produkcji urządzeń do nagrzewania, opracowały narzędzie pozwalające na stosowanie gorącego powietrza bez użycia płomienia. W ten sposób powstał pistolet na gorące powietrze, coraz bardziej popularny wśród dekarzy.

Nieograniczone zastosowania
Pistolet na gorące powietrze „Express Heating Gun” spełnia oczekiwania branży, zapewniając użytkownikom bezawaryjne i skuteczne działanie przy zachowaniu prostoty obsługi i dużej funkcjonalności. Jest to narzędzie o wielorakich zastosowaniach, przydatne dla fachowców z różnych branż.

Heating Gun, pistolet na gorące powietrze model 4500 firmy Guilbert Express nadaje się zarówno do naginania przewodów kablowych, jak też do podgrzewania koszulek termokurczliwych lub formowania rur PVC. Kupiony w celu usunięcia starej farby, pistolet ten może także posłużyć dekarzowi do odkręcenia zapieczonego wkrętu czy śruby. Sam producent nie przewidział prawdopodobnie wszystkich sytuacji, w których pistolet Express 4500 może okazać się pomocny...

Oto niektóre z możliwych zastosowań pistoletu:

  • podgrzewanie blachy cynkowej bez ryzyka jej uszkodzenia,
  • lkształtowanie przewodów kablowych i rur PVC,
  • podgrzewanie koszulek termokurczliwych,
  • pomoc przy układaniu pływających podłóg,
  • usuwanie plastikowych powłok i klejów,
  • osuszanie połaczeń płyt gipsowo-kartonowych,
  • usuwanie i osuszanie farb oraz lakierów,
  • odmrażanie zamarzniętych kanalizacji i zamków,
  • odkręcanie zużytych śrub i nakrętek,
  • pakowanie produktów metodą termicznego obkurczania, często stosowane w handlu.


Nagrzewanie bez płomienia
Pistolet na gorące powietrze Express wytwarza gorące powietrze bez użycia płomienia. Jest to bardzo cenna cecha w przypadku urządzenia przeznaczonego do prac wymagających wysokich temperatur, od którego oczekuje się jednocześnie dużej mocy.

Gorące powietrze wytwarzane bezpłomieniowo przez pistolet Express 4500 pozwala na przeprowadzanie prac tam, gdzie płomień mógłby uszkodzić obrabiane materiały.

Pistolet jest zasilany gazem (skład: propylen (15%), butan i propan) z kartuszy, które zapewniają mu czas pracy do 2 godzin. Przepływ gazu 38 g/h pozwala na szybkie uzyskanie mocy 500 W i temperatury roboczej nawet do 750°C. Narzędzie posiada zawór regulujący przepływ gazu i umożliwiający jego natychmiastowe odłączenie. Zapalnik piezoelektryczny pozwala na proste i szybkie uruchomienie przez zwykłe naciśnięcie.

Dzięki funkcji natychmiastowego odwracania pistolet jest przystosowany do pracy nawet w trudno dostępnych miejscach, bez ryzyka, że wyłączy się w pozycji „do góry nogami”.

Praktyczna plastikowa podstawa pozwala na bezpieczne odstawienie gorącego pistoletu po użyciu do ostygnięcia.

Na podstawie materiałów
firmy Guilbert Express

 

 

Źródło: Dachy, nr (154) 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: