Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Palniki gazowe na propan-butan

Ocena: 0
8785
Palniki gazowe na propan-butan są narzędziem niezbędnym przy układaniu pap termozgrzewalnych. Polskim producentem tego typu urządzeń jest firma Koma z Wilkanowa k. Zielonej Góry.

Palnik Koma L 700 fi 65

Podstawowym zakresem działalności PPUH Koma jest produkcja palników na gaz propan-butan, które mają wszechstronne zastosowanie i służą przede wszystkim do układania pap termozgrzewalnych (dachy, tarasy, mosty itd.), ale także do wszelkich prac, gdzie potrzebna jest energia cieplna.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Koma powstało w 1989 r. Siedziba firmy znajduje się w Wilkanowie koło Zielonej Góry.

Szeroka gama wyrobów oraz ich szerokie zastosowanie to efekt prawie dwudziestoletniej działalności firmy ukierunkowanej na potrzeby rynku, czyli klientów.

Aktualna oferta to palniki linii profesjonalnej Koma, obejmująca palniki ręczne i palniki na kółkach oraz palniki linii Optima. W linii profesjonalnej klient otrzymuje w komplecie palnik z rękojeścią profesjonalną, pięciometrowy (przy wózkach dziesięciometrowy) uzbrojony wąż odporny na działanie niskich temperatur oraz profesjonalny reduktor.

Palniki ręczne typu Koma są przeznaczone do wykonywania następujących prac: lutowanie miękkie, podgrzewanie konstrukcji i odlewów, gięcie na gorąco elementów metalowych, układanie pap termozgrzewalnych, spawanie tworzyw sztucznych termoplastycznych, odmrażanie oraz inne prace wymagające skoncentrowanej energii cieplnej.

Palniki ręczne jednodyszowe występują w czterech długościach: L200, L500, L600 i L700. Liczba oznacza długość łącznika (rurki) od dyfuzora do rękojeści. Zużycie gazu w tych palnikach wynosi 4,1 kg/h (przy ciśnieniu 0,2 MPa). Dyfuzor wykonany jest ze stali nierdzewnej. Rękojeść profesjonalna w palnikach Koma wyposażona jest w zawór regulujący wielkość płomienia pilotażowego, który umożliwia płynną regulację temperatury płomienia do 750°C.


Dyfuzor fi 50

Linia profesjonalna przeznaczona jest dla wykonawców oczekujących od sprzętu trwałości, niezawodności i ergonomiczności. Wysoka jakość zastosowanych materiałów w znacznym stopniu zwiększa trwałość i skuteczność używanego sprzętu.

Obok palników jednodyszowych w ofercie są również palniki dwudyszowe (długość łącznika 500 mm, moc cieplna 110 kW, zużycie gazu 5,4 kg/h), trzydyszowe (długość łącznika 500 mm, moc cieplna 145 kW, zużycie gazu 7,0 kg/h) i czterodyszowe (długość łącznika 500 mm, moc cieplna 180 kW, zużycie gazu 8,8 kg/h).


Długości palników Koma

Moc cieplna poszczególnych dysz w palnikach wielodyszowych gwarantuje utrzymanie stałej temperatury na całej długości elementu grzejnego.


Palnik czterodyszowy


Palnik trzydyszowy

Ciekawym rozwiązaniem jest palnik o szerokim zasięgu płomienia P4. Dyfuzor wykonany ze stali nierdzewnej ma szerokość 180 mm. Moc cieplna palnika to 140 kW, a zużycie gazu 7,8 kg/h. Palnik ten został wykonany z myślą o indywidualnych zapotrzebowaniach klientów.


Palnik P4 o szerokim zasięgu płomienia

Kolejną grupę stanowią palniki na kółkach: czterodyszowe (moc cieplna 180 kW, zużycie gazu 8,8 kg/h), sześciodyszowe, sześciodyszowe z wysięgnikiem do rozwijania papy (moc cieplna 300 kW, zużycie gazu 11,1 kg/h) oraz specjalistyczne dziesięciodyszowe do wypalania (odkażania) dużych powierzchni (moc cieplna 450 kW, zużycie gazu 15,2 kg/h).


Palnik sześciodyszowy WP6

W ofercie jest również palnik do zakładek (moc cieplna 20 kW, zużycie gazu 1,6 kg/h), palnik pistoletowy z zestawem nasadek, zestawy do lutowania: miękkiego i cyklonowego.


Palnik PZ1 do zgrzewania zakładów

Obok linii profesjonalnej pojawia się linia Optima, która charakteryzuje się prostą konstrukcją, zachowując jednocześnie pełną funkcjonalność i niezawodność sprzętu.

Jest to palnik, który różni się od linii profesjonalnej tym, że posiada zawór regulujący dopływ gazu, a końcówka węża przykręcana jest bezpośrednio do butli. Wyróżniamy tu palniki jednodyszowe L200, L500, L600, L700 oraz palnik cyklonowy.

Podstawową ofertę firmy wzbogacają inne produkty – osprzęt, który ma na celu ułatwić pracę palnikami. Akcesoria pomocne przy układaniu papy termozgrzewalnej to wałki dociskowe ręczne: krótkie WR1, WR2 i długi W1, rozwijacze, wózki przeznaczone do transportu butli. W tym roku została uruchomiona produkcja podgrzewaczy do butli, których celem jest zwiększenie ciśnienia gazu w butli w niższych temperaturach.


Rolka dociskowa W1


Wałek dociskowy WR1


Wózek do transportu butli z gazem

Spełnienie wymagań jakościowych stawianych przez klientów, a tym samym ich zadowolenie, jest podstawą zysków i rozwoju firmy. Kierując się tymi kryteriami, kierownictwo przyjęło jako jeden z priorytetów działalności doskonalenie jakości wyrobów i dbałość o ciągłe doskonalenie skuteczności zarządzania jakością.

Firma Koma poddaje swe wyroby certyfikacji. Certyfikaty upoważniają producenta do oznaczania wyrobu znakiem B i potwierdzają jego zgodność z wymaganiami zawartymi w Polskiej Normie PN-EN 731: 1998 „Sprzęt do spawania gazowego. Ręczne palniki zasysające powietrze. Wymagania i badania”.


Certyfikat Instytutu Spawalnictwa

Koma Sp. z o.o. posiada również system zarządzania jakością ISO 9001:2000. Obok zdobytych certyfikatów jest to kolejne potwierdzenie wysokiej jakości produkowanych towarów. W dobie rosnącej konkurencji jest to jedyna droga i możliwość do zademonstrowania w wymiarze światowym zdolności spełnienia stale rosnących wymagań klientów, ułatwienia kontaktów handlowych, a także do kreowania i promowania zaufania do firmy i marki.

Koma Sp. z o.o.

Źródło: Dachy, nr 10 (106) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: