Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Oszczędzamy czas - stawiając na szybkość

Ocena: 0
3445
Jak zwiększyć wydajność pracy ekipy dekarskiej? Jak sprawić, aby praca była wykonana solidnie i szybko? Od dawna wszyscy poszukujemy rozwiązań, które pozwolą na efektywniejsze wykonywanie naszej pracy. Problem ten dotyczy również dekarzy.

Superlekka zaginarka ZRE-2008 z osprzętem: 1 – nóż do cięcia blachy płaskiej,
2 – ogranicznik długości cięcia, 3 – doginaczka rolkowa, 4 – stół do podtrzymywania arkusza blachy, 5 – miarka do kątów gięcia, 6, 7 – mobilny i łatwy transport


Kluczem do odpowiedzi na te pytania jest szybkość działania. Działania nie tylko na placu budowy, ale również poza nim. Wygrywa ten, kto szybciej potrafi przygotować ofertę i sprawniej zrealizować inwestycję.

EURODACH jako firma długo działająca na rynku ma duże doświadczenie w pracy z dekarzami i wie, że aby poprawić jakość wykonywanych prac i jednocześnie wyraźnie skrócić czas ich wykonywania, koniecznie trzeba zainwestować w wyposażenie. Dzisiejszy warsztat dekarza musi być mobilny, czyli każdy dekarz powinien posiadać własny komplet narzędzi – w tym lekką zaginarkę dekarską. Zaginarka, zwłaszcza wyposażona w nożyce krążkowe do cięcia arkuszy blachy jest dziś niezbędnym elementem warsztatu pracy.

Nowość: ultralekka zaginarka
Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom wprowadziliśmy w tym roku do sprzedaży absolutną nowość: ultralekką zaginarkę ZRE-2008 o nowatorskiej konstrukcji. Przy osiągnięciu doskonałych parametrów użytkowych jej waga nie przekracza 90 kg, a zastosowane uchwyty transportowe czynią z niej narzędzie niemal samobieżne. Zaginarka fabrycznie wyposażona jest w: nożyce krążkowe, stół roboczy, ograniczniki długości cięcia i kątomierz. Dodatkowo można ją wyposażyć w: zawijak okrągły i doginaczkę rolkową.


Zaginadło dachowe

Tak dobrane funkcje i możliwość rozbudowy zapewniają doskonałe dopasowanie do indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń dekarza oraz umożliwiają realizację pokrycia dachowego z każdego dostępnego materiału. System obsługi umożliwia korzystanie z zaginarki przez jednego pracownika (!) bez konieczności dokupowania dodatkowego osprzętu. Warto wiedzieć, że nożyce krążkowe zastosowane w zaginarce mogą być wykorzystane jako samodzielne narzędzie zamontowane do stołu roboczego czy burty przyczepki, w pełni zachowując swoją funkcję – doskonale tną blachę na obróbki dachowe.

Nożyce, młotki, doginaczka
Obok zaginarki i nożyc krążkowych proponujemy również inne narzędzia, których stosowanie znakomicie przyspiesza proces krycia dachu. Do tych narzędzi należą: szeroka gama nożyc ręcznych wykonanych z wysokogatunkowej stali, różnego rodzaju młotki (od drewnianych blacharskich po ciesielskie z magnesem) oraz genialna wprost doginaczka rolkowa, pozwalająca na wykonanie eleganckich kapinosów w obróbkach blacharskich dachu i parapetach.


Narzędzie do cięcia blachy

Dopełnieniem jest duży wybór narzędzi specjalistycznych dla poszczególnych rodzajów pokryć dachowych, czy to z blach na rąbek (zaginarka do zamykania rąbka, zamykacze okapu, fałdowniki), czy to z łupka naturalnego (specjalne młotki, kowadełka), a nawet z papy (palniki, rozwijacze papy).

Posiadanie dobrych narzędzi jest podstawą do wykonywania pracy dekarza solidnie i na czas. Ale nie jest to jedyny warunek. Równie ważna jest organizacja pracy na budowie oraz zaopatrzenie w materiały niezbędne do wykonania pokrycia dachu. Do tego potrzeba zaś dobrej współpracy z dostawcą. Na tym polu coraz szersze zastosowanie ma Internet: od wyszukania materiału poprzez negocjacje, po zamówienie i płatność. Za pośrednictwem tego medium można zakupić wszystkie potrzebne materiały dachowe: od gwoździ po systemy rynnowe czy komunikację dachową. Internet jest swoistym bazarem, na którym można zaopatrzyć się we wszystko, nie narażając się na przepłacenie, trzeba tylko zachować rozsądek i korzystać ze sprawdzonych źródeł.


Doginaczka rolkowa

Na szczęście Internet to nie tylko platforma handlowa. To również znakomite forum na którym przebiega wymiana pomysłów, poglądów i uwag. Jest swoistą kuźnią innowacyjnych rozwiązań, które potem trafiają do seryjnej produkcji.


Młotek blacharski

Dlatego EURODACH inwestuje w rozwój swojej strony internetowej i usług świadczonych za jej pośrednictwem na terenie całej Polski. Cenne są dla nas uwagi i pomysły jakie za jej pośrednictwem docierają do nas wprost od dekarzy.

Radosław Makowski
www.eurodach.pl

Źródło: Dachy, nr 4 (112) 2009
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: