Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Okno dobrze wyposażone. Dakea Ultima - kompletne rozwiązanie

Ocena: 5
6187

Okna dachowe stały się nieodzownym elementem pokryć dachowych w nowoczesnym budownictwie. Jakie wymagania powinny spełniać, czym kierować się przy ich wyborze? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na cechy związane z przyszłym użytkowaniem okna, czyli związane z przeznaczeniem pomieszczenia (pokój dla dzieci, sypialnia, a może kuchnia czy łazienka na poddaszu). Ważne będą także takie parametry jak przepuszczalność ciepła, dźwiękoszczelność, wodoszczelność, wytrzymałość i bezpieczeństwo. Trzeba pamiętać, że okna dachowe będą w pełni funkcjonalne wtedy, gdy zostaną prawidłowo zamontowane i doszczelnione. Na to z kolei mogą mieć wpływ dodatkowe elementy stanowiące (lub nie) wyposażenie okna.

 

 


Okno Ultima to o połowę mniejszy hałas wewnątrz

Dakea Ultima to wyjątkowe korzyści

Doskonała wartość współczynnika przenikalności cieplnej (Ug = 1,2 W/(m2K), wzmocniona konstrukcja okna, ograniczone przenikanie hałasu, do tego 20 lat gwarancji na okno. Tak bogaty zestaw korzyści, które zapewnia Dakea Ultima, trudno jest znaleźć w innych oknach dostępnych na rynku.

Pakiet szybowy zawiera zewnętrzną hartowaną szybę o grubości 6 mm, która ma dożywotnią gwarancję odporności na gradobicie, wewnętrzną szybę laminowaną oraz dwie niskoemisyjne powłoki. Pierwsza z nich odbija ciepło z wnętrza pomieszczenia, zapobiegając jego utracie zimą, podczas gdy druga odbija promienie słoneczne i zapobiega nagrzewaniu się pomieszczenia latem, a ponadto blokuje promieniowanie UV, które może powodować blaknięcie mebli i pozostałego wyposażenia w pomieszczeniach. Dodatkowo okno Ultima zawiera zewnętrzną powłokę z dwutlenku tytanu, która przyczynia się do tego, że brud gromadzący się na powierzchni szyby jest łatwo zmywany przez deszcz. Okno jest więc łatwe w użytkowaniu.

Ultima posiada też zaawansowane oblachowanie redukujące hałas, a szybę laminowaną uzupełniono o folię wyciszającą. Powyższe cechy sprawiają, że okna cechują znakomite parametry pod względem przenikania hałasu, zarówno tego występującego w otoczeniu, jak i powstającego podczas deszczu czy gradu. Ultima w porównaniu ze standardowymi oknami to 50% mniej hałasu przenikającego do pomieszczenia. Czego więcej można wymagać od okna zamontowanego w sypialni, gdzie oczekuje się ciszy i spokoju?

Często pomijanym, ale jakże ważnym elementem okna dachowego jest jego szczelność, na co wpływa prawidłowy montaż okna. Dakea Ultima posiadają w komplecie dodatkowe elementy doszczelniające i za to ceni je Mariusz Kurowski ze Zgierza, dekarz z blisko 20-letnim doświadczeniem.

Okno dobrze zamontowane
Pan Mariusz kończy realizację dachu na budynku jednorodzinnym w Pabianicach. Na dachu pokrytym ciemną, ceramiczną dachówką doskonale prezentują się okna Dakea Ultima. Większość została już zamontowana. Jako dekarz preferuję okna, które się szybko i łatwo montuje. Dlatego bardzo szybko przekonałem się do okien Dakea Ultima, których wyjątkową cechą jest fakt, że są to produkty kompletne – podkreśla pan Mariusz.

Docieplenie okien dachowych podczas ich montażu to często element pomijany przez inwestorów. Dlaczego? Bo dodatkowe elementy docieplające, w przypadku większości okien dachowych, to ekstra koszt. To, co gdzie indziej jest dodatkowym wyposażeniem, w Dakea Ultima jest standardem – kołnierz izolacyjny ze spienionego polietylenu oraz kołnierz z folii paroprzepuszczalnej. To sprawia, że chętnie montują je dekarze. Nie trzeba nic docinać czy zatykać szpar kawałkami wełny mineralnej.

Kompletne rozwiązanie
Nie jestem zwolennikiem tanich rozwiązań, które zazwyczaj są obciążone pewnymi wadami. Dotyczy to zarówno folii, pokryć dachowych, jak i okien. Dlatego stawiam na Ultimę – podkreśla Mariusz Kurowski – To rozwiązanie, którego przez lata brakowało na rynku – wysokiej klasy okno dachowe w pełni przygotowane do montażu.

Pan Mariusz okna Ultima montuje od niedawna, jednak bardzo szybko się do nich przekonał. Montaż w praktyce jest taki sam jak innych okien, wszystkie elementy świetnie do siebie pasują, w tym też te zapewniające prawidłowy montaż oraz szczelność. Inwestorzy zazwyczaj pomijają dodatkowe elementy doszczelniające okno dachowe na etapie jego montażu, unikając dodatkowych kosztów inwestycji. Później pojawiają się jednak straty w postaci uciekającego ciepła. To sprawia, że okno nawet najwyższej klasy, ale nieprawidłowo zamontowane nie spełnia do końca swojego zadania. Ultima pozwala uniknąć tego problemu, bo jest to produkt kompletny – podkreśla dekarz. Bez dopłaty, bez dodatkowych kosztów, bez konieczności przekonywania inwestora, że trzeba ekstra zapłacić za dobre doszczelnienie okna.

 


Mariusz Kurowski, dekarz z 20-letnim stażem poleca okna Ultima

Pan Mariusz zwraca też uwagę na elastyczny kołnierz, który bardzo łatwo się profiluje, a dzięki temu dobrze przylega do powierzchni dachu – jakby szyty na miarę. Z takiego okna zadowolony jest zarówno dekarz, jak i inwestor. W moim przekonaniu Ultima należy do grupy najlepszych okien na rynku, a przy tym jest produktem kompletnym – podkreśla Mariusz Kurowski. Szybki i prosty montaż, bogate wyposażenie to argumenty, którym trudno jest się oprzeć, gdy porównuje się okna Ultima z innymi produktami na rynku. Za to właśnie docenił je dekarz ze Zgierza i bez obawy poleca okna Ultima swoim klientom.

Ultima to dobre rozwiązanie dla każdego
Od trzech lat z marką Dakea współpracuje Robert Owczarek, prezes zarządu przedsiębiorstwa Plus-Dachy, zlokalizowanego w Łodzi przy ulicy Szczecińskiej. Firma zajmuje się sprzedażą, kosztorysowaniem i doradztwem technicznym w zakresie pokryć dachowych. Dlaczego ta współpraca jest tak owocna? Bo na oknach Dakea da się zarobić – odpowiada bez wahania Robert Owczarek. Poza tym są to produkty, do których łatwo jest przekonać klientów. Zwłaszcza dotyczy to nowej Ultimy. Dakea Ultima to okno, jakiego brakowało na rynku. Wzmocnione szyby, przestrzeń między nimi wypełniona kryptonem, solidna rama, dwie powłoki niskoemisyjne, dobre parametry cieplne i akustyczne, a do tego 20 lat gwarancji – z takimi argumentami jestem w stanie każdego klienta przekonać do Ultimy – podkreśla pan Robert. Jakie argumenty przemawiają za Ultimą? Ceniących wygodę przekona powłoka z dwutlenku tytanu, która zapewnia łatwe utrzymanie okien w czystości. Oszczędni będą zadowoleni, że nie będą musieli dopłacać za dodatkowe elementy doszczelniające okno, a wszyscy docenią bezpieczeństwo, jakie zapewniają okna Ultima. 

 

 

 


Robert Owczarek z łódzkiej firmy Plus-Dachy uważa okna Dakea Ultima za kompletne pod każdym względem

Fakt, że Ultima jest produktem dobrze wyposażonym przemawia też do dekarzy. To oni muszą zapewnić prawidłowy montaż okna, tak by nie mieć później problemów z reklamacjami czy niezadowolonymi klientami. Tego pozwala uniknąć Ultima, gdyż w zestawie dołączone są dwa kołnierze. Znakomite dopasowanie tych elementów do wymiaru konkretnego okna zapewnia szybki i bezproblemowy montaż okien Dakea Ultima. Na stałe współpracuję z około 20 firmami dekarskimi, a w tę współpracę bardzo dobrze wpisują się okna Dakea Ultima, które szybko i łatwo się montuje – podkreśla Robert Owczarek, dodając: – To okno ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny, poza tym jest produktem kompletnym. Dlatego właśnie lubię sprzedawać okna Dakea Ultima.

Zobacz więcej na www.ultima.dakea.pl.

Altaterra Polska Sp. z o.o.

 

 

 

 

Źródło: Dachy, nr (201) 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: