Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Röben funduje pokrycie dachowe dla wrocławskiego ZOO

Ocena: 5
2834

Producent ceramiki budowlanej firma Röben, rozpoczęła współpracę z najchętniej odwiedzanym ogrodem zoologicznym w kraju - wrocławskim ZOO. W ramach porozumienia firma przekazała m.in. materiał pokryciowy na remont dachu pawilonu akwarium.

 

 


Wrocławski ogród zoologiczny od kilkunastu lat modernizuje swoje obiekty i rozwija hodowlę gatunków zagrożonych. Od 2008 roku przeprowadzono już wiele inwestycji, a w kolejce czekają następne. Kolejną z nich, niezwykle ważną jest remont dachu pawilonu akwarium, wsparty materiałami przekazanymi przez firmę Röben. Na nowe pokrycie budynku wybrano dachówkę ceramiczną Bornholm naturalną. Dobór akurat tego modelu materiału pokryciowego podyktowany był zachowaniem historycznego charakteru obiektu.

 

 

"Ogromnie cieszymy się, że możemy wspomóc tak wartościowe miejsce jak wrocławskie ZOO - ważne nie tylko ze względu na dbałość o wiele, często zagrożonych, gatunków zwierząt, ale również doskonałą przestrzeń edukacji" - mówi  Agnieszka Spychała, kierownik działu marketingu firmy Röben. "Wizyta w ogrodzie zoologicznym to zawsze dobrze, najczęściej rodzinnie, spędzony czas. Ważne jest więc, by wszystkie atrakcje prezentowały się okazale i w 100% spełniały swoją rolę. Dzięki wykorzystaniu naszych materiałów tj. dachówki ceramiczne, będzie to z pewnością możliwe" - dodaje.

 

 

 


W ramach współpracy z ogrodem zoologicznym na terenie ZOO powstaną także specjalne wiaty do odpoczynku z materiałów budowlanych Röben, które z pewnością uprzyjemnią wizytę odwiedzającym.

 

 

 

 

Wrocławski Ogród Zoologiczny to najstarszy i z pewnością najbardziej rozpoznawalny obiekt tego typu w kraju. Ogromną popularność zyskał dzięki programowi telewizyjnemu "Z kamerą wśród zwierząt", prowadzonemu przez wieloletnich dyrektorów Antoniego i Hannę Gucwińskich.

 

 

 

 

Wśród licznych, zrealizowanych w ostatnim czasie projektów w ZOO powstały m.in. nowy wybieg dla niedźwiedzi brunatnych, Pawilon Madagaskaru, Pawilon Sahary, Odrarium i imponujące rozmiarem i rozmachem projektowym pierwsze w Polsce oceanarium. To właśnie Afrykarium, prezentujące w otoczeniu 15 mln litrów wody i 4500 gatunków roślin faunę Czarnego Lądu, stanowi obecnie główną atrakcję ogrodu.

 

 

 

 

Źródło i zdjęcia: Röben

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: