Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Nowoczesne okna dachowe

Ocena: 5
3141

 

Rozpoczynając rozważania na temat nowoczesnych rozwiązań w branży okien dachowych należy w szczególności skupić się na trzech aspektach. Po pierwsze: energooszczędność, po drugie: bezpieczny i szybki montaż, po trzecie: innowacyjność.

 

 


Okno uchylno–przesuwne IGK I3 z profili PVC wypełnionych pianą poliuretanową

Okna dobrze izolowane

Zagadnienie energooszczędności w dobie drożejącej energii oraz wysokich kosztów emisji CO2 jest wyjątkowo aktualne w odniesieniu do oferty okien dachowych na polskim rynku. Firma Okpol jako jedyna oferuje okna uchylno–przesuwne IGK I3 wykonane z profili PVC, które są wypełnione pianą poliuretanową zapewniającą doskonałą izolacyjność cieplną – współczynnik Uw takiego okna wynosi zaledwie 0,78 W/m2K. Produkt ten wyposażony jest w dwukomorowy pakiet szybowy wypełniony kryptonem o współczynniku Ug 0,5 W/m2K z zewnętrzną szybą hartowaną oraz samoczyszczącą BioClean. Okno IGK I3 zapewnia minimalne straty ciepła zimą oraz zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń na poddaszu latem, pozwalając zaoszczędzić pieniądze zarówno na ogrzewaniu jak i klimatyzacji.

 


Wyłaz dachowy Versa WVD+ z kołnierzem paroprzepuszczalnym AKP w standardzie

Okna wyłazowe i wyłazy dachowe
Oferta firmy Okpol wzbogaciła się o unikatową grupę produktów Versa. Jest to zbiór okien wyłazowych oraz wyłazów dachowych, zapewniających łatwy i bezpieczny dostęp do połaci dachowej. Szczególnym zainteresowaniem wśród klientów cieszy się wyłaz dachowy do pomieszczeń nieużytkowych Versa WVD+, który jako jedyny na rynku jest wyposażony w zintegrowany kołnierz paroprzepuszczalny. W skład produktu wchodzi również specjalna metalowa listwa kominiarska, która ułatwia bezpieczne wyjście na dach. Dodatkowo każdy wyłaz Versa wyposażony jest w rozpórkę zapobiegająca samozamknięciu się skrzydła. Na życzenie klienta produkt jest oferowany również w niestandardowych wymiarach oraz kolorach.

 

 

 


Okna do dachów płaskich PDN

Okna do dachów płaskich
Dotychczas wszystkie produkty firmy Okpol oferowane były do dachów skośnych, ale rosnąca popularność dachów płaskich skłoniła inżynierów z firmy Okpol do stworzenia całkowicie nowego produktu, czyli okna do dachów płaskich PDN. Okno PDN to nowoczesna konstrukcja wykonana z wielokomorowych profili PVC, w które wklejona jest wyjątkowo mocna szyba jednokomorowa – zewnętrzna tafla hartowana ma aż 6 mm. Produkt ten zapewnia doskonałe doświetlenie pomieszczeń, w których do tej pory naturalne światło było niedostępne, tworząc nowoczesną i estetyczna aranżację.

Na podstawie materiałów
firmy Okpol

 

 

 

 

Źródło: Dachy, nr (177) 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: