Okno Ultima Energy marki Dakea to konstrukcja specjalnie dobranych szyb, powłok, folii oraz dwóch komór wypełnionych kryptonem, których połączenie zapewnia wysoką energooszczędność, świetne parametry techniczne, unikalne właściwości redukcji dźwięku i podwyższoną trwałość.

Okno Ultima Energy redukuje hałas zewnętrzny o 50% w porównaniu do okien standardowych
Dwie wersje
Okna dachowe Ultima Energy marki Dakea dostępne są w dwóch wersjach – klasycznej drewnianej, o naturalnym lakierze oraz PCV. Doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach znajdujących się w hałaśliwym sąsiedztwie, np. wychodzących na ulicę, a także w sypialniach i salonach, a więc tych częściach domu, w których komfort akustyczny i cieplny jest istotny.
Obie wersje okna cechuje doskonały parametr Uw – w przypadku drewnianego wynosi 0,99 W/m2K, zaś PCV – 1,0 W/m2K. Zastosowany do wypełnienia krypton przewodzi ciepło o 46% mniej skutecznie niż tańszy i bardziej popularny argon, co oznacza lepszy komfort cieplny przez cały rok.
Ultima Energy – nowe okno w wersji PCV
Nowe okno Ultima Energy w wersji klasycznej drewnianej
Solidna konstrukcja
W konstrukcji pakietu szybowego okna Ultima Energy zastosowano następujące rozwiązania:
- lhartowana szyba zewnętrzna (6 mm)
- podwójna szyba wewnętrzna (3 mm) z laminacją i dwiema warstwami folii dźwiękochłonnej
- wyjątkowe oblachowanie z powłoką redukującą odgłosy deszczu.
Ultima Energy PCV to okno o podwyższonej odporności na zawilgocenie
Pozwalają one na uzyskanie bardzo dobrych parametrów dźwiękoszczelności i redukcję hałasu zewnętrznego o 50% (38 dB). Właśnie dlatego okna te zapewnią użytkownikom pełny komfort snu i wypoczynku. Ponadto zastosowanie powłoki chroniącej przed promieniami słonecznymi i odbijającej ciepło zapobiega przegrzaniu pomieszczenia latem i zatrzymanie ciepła zimą, co w praktyce przekłada się na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie i klimatyzację. Szyba w nowym oknie zatrzymuje 95% promieniowania UV, chroniąc przed jego szkodliwymi skutkami, takimi jak blaknięcie mebli. Dodatkowo laminacja szyby wewnętrznej sprawia, że w przypadku stłuczenia od środka, szyba nie wpadnie do pomieszczenia.
Źródło: Dachy, nr (231)