Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Nowe otwarcie w Okpol. Okna dachowe Insygno na przyszłe warunki techniczne

Ocena: 5
2366

Okpol, uznany polski producent okien i wyłazów dachowych, odpowiada na aktualne zapotrzebowanie rynku związane z nowymi warunkami technicznymi. Siłą nowej oferty firmy będą rozwiązania w przystępnej cenie, dostosowane nie tylko do aktualnych, ale i przyszłych wymagań budowlanych.

 

 


Zmiany w przepisach budowlanych, jakie zaczęły obowiązywać od 2014 r., a których ostateczny kształt zaplanowano na rok 2021, wymuszają na architektach i projektantach zmianę podejścia do projektowania przegród zewnętrznych budynku. W przypadku okien połaciowych na poddaszach ciepłych, gdzie temperaturę obliczeniową w pomieszczeniu przyjmuje się na poziomie minimum 16°C, zmiany mają wyraźny charakter, porównywalny ze ścianami zewnętrznymi czy konstrukcjami dachowymi.

 


Wyprzedzając normy
Odpowiedzią Okpol na zmieniające się warunki techniczne są nowe modele okien dachowych PVC z serii Insygno, które przygotowano z myślą o wymaganiach nie tylko na rok 2017, ale i na 2021. Zastosowanie potrójnej uszczelki piankowej Q-LON o bezkonkurencyjnych parametrach izolacyjnych pozwoliło osiągnąć doskonałe parametry termiczne całego okna, bez konieczności stosowania dodatkowych bloków termicznych. Odnosi się to również do modelu z pakietem dwuszybowym, dla którego osiągnięto współczynnik przenikania ciepła okna UW = 1,1 W/(m2·K), czyli na poziomie wymaganym dopiero od roku 2021.


Na podstawie materiałów
firmy Okpol

 

 

 

 

Źródło: Dachy, nr (206) 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: