Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Nowa seria membran wstępnego krycia

Ocena: 5
10047

Ekran Dachowy 165 jest pierwszym produktem z serii ekranów, których produkcję uruchomia Marma Polskie Folie.


fot. Marma Polskie Folie

Ekrany są szlachetniejszą odmianą membran wstępnego krycia (MWK) i  charakteryzują się większą grubością i trwałością oraz bardzo wysoką paroprzepuszczalnością. Te cechy powodują, że Ekran Dachowy 165 jest bardzo uniwersalny: może być stosowany jako warstwa zabezpieczająca przed podwianymi opadami, przeciekami i skroplinami na dachach pochyłych krytych pokryciami wentylowanymi w systemach dachów wentylowanych i niewentylowanych, ocieplonych i nieocieplanych, deskowanych i bez poszycia.

 

 


Zwiększona grubość i odporność na UV korzystnie wpływają na trwałość ekranów. Ma to szczególne znaczenie w połączeniu z wysoką paroprzepuszczalnością, która decyduje o zużyciu energii w budynkach. Pojawienie się ekranów ma związek z dyrektywami i decyzjami Unii Europejskiej zmierzającymi do stałego zmniejszania zużycia energii w budynkach. Ekrany są bardzie ekonomiczne (stosunek ceny do gramatury) i mają duży wpływ na  zwiększenie energo-oszczędności budynków.

 

 

 

 

Źródło: Dachy, nr 4 (100) 2008

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: