Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Narzędzia Guilbert Express zawsze w zasięgu ręki

Ocena: 5
2831

Ze względu na specyficzne warunki, w jakich przeprowadzane są prace dekarskie, ich przemyślana organizacja to determinujący czynnik sukcesu. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby wszystkie niezbędne narzędzia znajdowały się w każdej chwili w zasięgu ręki. Umożliwia to firma Guilbert Express, która oferuje torbę z pełnym wyposażeniem przeznaczonym dla dekarzy.

 

Poręczna torba na narzędzia Guilbert Express

Wszystko w jednej torbie, zawsze pod ręką!
Dekarze często zmieniają miejsce pracy, dlatego torba, w której mogą oni zebrać wszystkie potrzebne narzędzia, jest niezwykle przydatna. Bez wątpienia łatwiej jest przewozić cały sprzęt w jednej torbie, która w dodatku zajmuje niewiele miejsca niż w wielu pudłach czy workach. Ponadto torba ochrania narzędzia przed ewentualnym uszkodzeniem. Na budowie dekarz natychmiast ma pod ręką wszystkie niezbędne narzędzia i może bez trudu sięgnąć po te, które są mu w danej chwili potrzebne.

Jan Stachowiak, dekarz

Zdaniem fachowca
Podczas prac na wysokości, kiedy wiszę na linach, muszę być pewny swojego sprzętu. Narzędzia Express są niezawodne, znam je od dawna, odkąd uzyskałem dyplom dekarza. Potrzebny mi jest również sprzęt, który bardzo szybko osiąga pożadaną temperaturę, od samego początku pracy, albo wtedy, gdy mam do zrobienia poprawki na dachu, na przykład po skończeniu fasady. Pracując z wykorzystaniem lutownic dekarskich Express serii 367/8, 367/9, a także z autonomiczną lutownicą Express 364 nie mam żadnych obaw. Temperatura jest dosłownie „na zawołanie” i bez względu na warunki pogodowe wiem, że będę mógł pracować.

W naszym zawodzie często pracujemy w miejscach trudno dostępnych, w dodatku w pozycjach, które bardziej przypominają sztukę cyrkową niż to, czego uczyliśmy się w szkole. Mój sprzęt musi działać w każdej sytuacji. Kiedy wiszę w powietrzu, to naprawdę potrzebuję maksymalnej elastyczności i swobody ruchów. Wiem, że mogę liczyć na groty Express: dają się pochylać i regulować w zakresie od 0° do 360°.

Tym, co lubię w produktach Express, jest komfort ich użytkowania. Od razu widać, że zostały dobrze pomyślane. Rękojeści lutownic są łatwe w uchwycie, a przede wszystkim bardzo lekkie. Ci, którzy pracują z innym sprzętem, nie mają tak wygodnie.

Po skończonym zadaniu wiem, że czeka mnie zaraz następne, więc nie mam ochoty spędzać całych godzin na doprowadzaniu narzędzi do porządku. Lutownice dekarskie Express wystarczy szybko przetrzeć, nie tracąc przy tym czasu. To samo dotyczy grotów, które można oczyścić przy pomocy salmiaku Express. No i ta nowa torba z kompletem narzędzi - jest naprawdę praktyczna, lekka i solidna. Dzięki niej mogę zawsze mieć pod ręką wszystkie potrzebne narzędzia i akcesoria. To rzeczywiście świetny pomysł.

Już mój wujek, który także był dekarzem, używał lutownic dekarskich marki Express. Teraz, tyle lat później, używam ich ja. Jeśli firma tak długo działa, to moim zdaniem jest solidna.


Po skończonej pracy wystarczy z powrotem złożyć wszystko do torby - oczywiście uważając na to, aby narzędzia nie były gorące. Składanie narzędzi jest proste i szybkie, odbywa się naprawdę błyskawicznie. Fachowcy z pewnością docenią ten niewątpliwy zysk na czasie.

Na podstawie materiałów
firmy Guilbert Express

Źródło: Dachy, nr (163) 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: