Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Montaż markizy AMZ Solar do okien dachowych Fakro

Ocena: 5
4448

 

Przez cały rok z utęsknieniem czekamy na nadejście słonecznych, gorących dni. Jednak słońce tak miłe na plaży, może być też uciążliwe. Podczas gorących dni do wnętrza pomieszczenia napływa promieniowanie słoneczne, które może spowodować znaczne podwyższenie temperatury nie tylko na poddaszu lecz w całym budynku.

 

Firma FAKRO przeprowadziła badania skuteczności ochrony przed nagrzewaniem za pomocą różnych osłon przeciwsłonecznych. Wyniki te jednoznacznie potwierdziły że akcesoria zewnętrzne (roleta i markiza) najlepiej chronią przed uciążliwym upałem z zewnątrz, ponieważ zatrzymują promienie słoneczne już przed szybą i znacząco ograniczają przepływ ciepła nie dopuszczając do nagrzewania się wnętrza. Optymalną osłoną przeciwsłoneczną jest markiza zewnętrzna, biorąc pod uwagę efekt ochrony cieplnej, cenę i łatwość montażu. Montaż markizy do okien dachowych nie jest skomplikowany dlatego każdy może pokusić się o samodzielne wykonanie tej pracy za pomocą instrukcji montażu dołączonej do produktu. Można również skorzystać z zamieszczonej poniżej zdjęciowej instrukcji montażu markizy Solar do okien dachowych.
 


Wyjmujemy markizę z opakowania i dobieramy podstawę montażową do okna. Zwróć uwagę na kompletność zestawu oraz na dwie podstawy montażowe dobierane do wysokości kaptura okna (wysoki kaptur – niska podstawa, niski kaptur – wysoka podstawa).

 

 


Blokujemy skrzydło w pozycji montażowej za pomocą zaczepu wyjętego z kasety markizy. Zadbaj, by kołek zaczepu znalazł się w odpowiedniej pozycji, tak , aby nie dopuścić do przypadkowego zwolnienia blokady.

 

 

 

 


Następnie odkręcamy blachy osłonowe skrzydła okna.

 

 

 

 


Montujemy uchwyty dolne markizy na blachach osłonowych. Uchwyty dobieramy odpowiednio do lewej i prawej strony okna, dokładnie dopasowując uchwyt do blachy przed wierceniem.

 

 

 

 


Przykręcamy blachy osłonowe z uchwytami dolnymi do skrzydła okna.

 

 

 

 


Montujemy podstawę montażową na kapturze okna sprawdzając czy jest ona odpowiednia do wysokości kaptura (patrz pkt. 1).

 

 

 

 
Zakładamy kasetę markizy na zamontowaną podstawę montażową oraz dokręcamy wkręty górnych uchwytów markizy.

 

 

 

 
Z kasety markizy wyciągamy sznurek i rozwijamy go. Wsuwamy narożniki na odpowiednie prowadnice (prawa, lewa), zwracając uwagę, aby nie zaciąć sznurków. Zwrócić uwagę na dobór narożników do odpowiedniej prowadnicy (lewa, prawa) oraz prawidłowe ułożenie sznurków w prowadnicy.

 

 

 

 


Wpinamy suwak prowadnicy na uchwyt dolny. Odpowiednie wpięcie suwaka następuje po charakterystycznym „kliknięciu”. Sprawdź czy suwak swobodnie przesuwa się w prowadnicy.

 

 

 

 
Wsuwamy prowadnice w boczne elementy kasety, zwracając uwagę, aby nie zaciąć sznurków i dokręcamy je wkrętami.

 

 

 

 


Podłączamy i dokręcamy pakiet baterii do kasety markizy. Zwróć uwagę, czy pakiet baterii został dokładnie umieszczony w gnieździe.

 

 

 

 


Zamontowana markiza AMZ Solar jest gotowa do użytkowania.

 

 

 

 

Źródło i zdjęcia: Fakro

 

 

 

 

 

 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: