Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Montaż łatwy, przyjemny i na czas? Wybierz płyty szkła spienionego FOAMGLAS!

Ocena: 4.98871
4371

Pośpiech to zły doradca, co przy wykonywaniu ociepleń może prowadzić do kosztownych błędów. A gdyby tak zaizolować dach materiałem, który pozwala na montaż łatwy, szybki i bez mostków termicznych? Spienione szkło komórkowe FOAMGLAS® – oto rozwiązanie ze wszech miar przyjazne dla wykonawcy!

 

 

Pierwsza rzecz, jaka zwraca uwagę po wzięciu do rąk płyty ze szkła spienionego FOAMGLAS®, to jej waga. Nawet przy zastosowaniu grubszej warstwy izolacji termicznej, płyty są lekkie, co ma znaczenie przy transporcie czy przenoszeniu. Wynika to z ich budowy, czyli milionów hermetycznie zamkniętych, szklanych komórek. Oznacza to przy okazji, że w przeciwieństwie do materiałów o strukturze ziarnistej lub włóknistej, cięcie płyt ze szkła spienionego nie generuje odpadów na placu budowy.

Wbrew pozorom, pomimo swojej małej wagi, materiał jest też w stanie wytrzymać obciążenia rzędu nawet do 1600 kPa – i to przy stopniu deformacji na poziomie 0%. Oznacza to, że ekipy montażowe mogą swobodnie chodzić po już ułożonych na dachu płytach, bez żadnych obaw o ich ewentualne odkształcenia. Dla dachu płaskiego oznacza to zaś brak zastoisk wody i brak pracy membran na łączeniach. Nawet w przydatku awarii czy uszkodzenia mechanicznego membrany dachowej, nie nastąpią przecieki, ponieważ pod membranami mamy zawsze szczelny i stabilny materiał termoizolacyjny.

Co sprowadza nas do jeszcze jednej wartości dodanej na placu budowy. Profesjonalista nie musi poświęcać czasu na wykonanie paroizolacji i martwić się przy tym o ewentualny błąd. Dlaczego? Ponieważ warstwa ta… nie jest w ogóle potrzebna. Z uwagi na zamkniętokomórkową budowę, szkło spienione cechuje całkowita nienasiąkliwość i odporność na działanie wody i pary wodnej. Oznacza to jednocześnie, że płyty FOAMGLAS® mogą być składowane na zewnątrz, bez obaw o degradację spowodowaną czynnikami pogodowymi.

 

 

Jak wykonać izolację dachu płytami szkła spienionego?

Izolacje termiczne FOAMGLAS® z powodzeniem stosuje się na różnego typu podłożach dachowych, takich jak beton, drewno, czy blachy trapezowe. Płyty można mocować do konstrukcji, wybierając jedną z dwóch metod – z użyciem gorącego bitumu lub klejąc na zimno. Aby zachować ciągłość izolacji, wszelkie połączenia i spoiny pomiędzy płytami należy uszczelnić w taki sam sposób. 

Co istotne, w zdecydowanej większości przypadków montaż płyt ze spienionego szkła nie wymaga żadnych łączników mechanicznych. W przypadku metalowych pokryć dachowych, które zazwyczaj mocuje się do bryły budynku wkrętami przebijającymi warstwę termoizolacji, FOAMGLAS® posiada szereg systemów eliminujących mostki termiczne.

Łącznik kotwi się w specjalnej płytce wciskanej w płytę FOAMGLAS®. W ten sposób pomiędzy metalowym arkuszem dachowym, a bryłą budynku nie powstają mostki termiczne. Rozwiązanie dodatkowo umożliwia montaż mechaniczny elementów dachów na powierzchniach membran dachowych o dowolnym nachyleniu (>20%), bez uszkodzeń mechanicznych, w sposób bezpieczny i trwały.

 

Kompaktowy dach płaski FOAMGLAS® na stropie o konstrukcji drewnianej

1 – podłoże drewniane, 2 – warstwa oddzielająca, 3 – FOAMGLAS® SLABS układane na gorącym bitumie, 4 – podkładowa warstwa membrany bitumicznej, 5 – wierzchnia warstwa wodoodpornej membrany bitumicznej lub syntetycznej

 

Kompaktowy dach płaski FOAMGLAS® na płycie żelbetowej

1 - płyta betonowa, 2 – FOAMGLAS® SLABS układane na gorącym bitumie, 3 – podkładowa warstwa membrany bitumicznej, 4 – wierzchnia warstwa wodoodpornej membrany bitumicznej lub syntetycznej

 

Kompaktowy dach płaski FOAMGLAS®na blasze trapezowej

1 – blacha trapezowa, 2 – FOAMGLAS® SLABS układane na gorącym bitumie, 3 – podkładowa warstwa membrany bitumicznej, 4 – wierzchnia warstwa wodoodpornej membrany bitumicznej lub syntetycznej

 

Kompaktowy dach płaski FOAMGLAS® na blasze trapezowej perforowanej

1 – blacha trapezowa perforowana, 2 – wypełnienie akustyczne, 3 – warstwa oddzielająca, 4 – FOAMGLAS® SLABS układane na gorącym bitumie, 5 – podkładowa warstwa membrany bitumicznej, 6 – wierzchnia warstwa wodoodpornej membrany bitumicznej lub syntetycznej

 

Kompaktowy dach skośny FOAMGLAS® z pokryciem blachą profilowaną z łączeniem na rąbek stojący 

1 – podłoże betonowe, stalowe lub drewniane, 2 – płyty FOAMGLAS® układane na zimnej systemowej masie bitumicznej, 3 – górna warstwa gruntująca masą bitumiczną, 4 – systemowa blaszka mocująca FOAMGLAS®(PC® SP 150/150), 5 – elastomerowa wodoodporna membrana bitumiczna, 6 – pokrycie blachą profilowaną z łączeniem na rąbek stojący

 

Kompaktowy dach skośny FOAMGLAS® z wykończeniem dachówką lub łupkami

1 – podłoże betonowe, stalowe lub drewniane, 2 – płyty FOAMGLAS® układane na zimnej systemowej masie bitumicznej, 3 – górna warstwa gruntująca masą bitumiczną, 4 – systemowa blaszka mocująca FOAMGLAS® PC® SP 150/150, 5 – elastomerowa wodoodporna membrana bitumiczna, 6 – łaty drewniane mocowane do blaszek montażowych, 7 – pokrycie dachówką, łupkami, itp.

 

Zyskaj w spadku… święty spokój!

W przypadku wielu obiektów, zwłaszcza tych modernizowanych, szczegóły architektoniczne i schematy traktuje się jedynie jako punkt wyjścia – może się bowiem okazać, że potrzeba uwzględnić więcej szczegółów, niż tylko wysokość maksymalną i minimalną progów lub gzymsów. Pod uwagę należy wziąć także m.in. skos, kierunek drenażu czy położenie rynien i odpływów w dachu płaskim, nie zapominając przy tym, że warstwa termoizolacji we wszystkich miejscach powinna spełniać wymogi izolacyjności termicznej.

Aby maksymalnie przyspieszyć oraz zminimalizować ryzyko błędów przy wykonywaniu dachów płaskich, ekipy budowlane mogą skorzystać ze specjalnych, indywidualnie docinanych płyt pozwalających na realizację spadków w warstwie termoizolacji, bez konieczności integrowania ich ze strukturą budynku. W tym celu eksperci firmy FOAMGLAS® obliczają odpowiednie nachylenie dla projektowanego dachu, biorąc pod uwagę pełną charakterystykę i potrzeby danego projektu, a następnie dostarczają gotowe rozwiązanie w postaci płyt FOAMGLAS® TAPERED, które układa się wedle przygotowanego schematu.

 

POZNAJ PŁYTY SPADKOWE FOAMGLAS® TAPERED!

 

 

 

Pełne wsparcie projektowo-wykonawcze

Oprócz samych produktów, firma FOAMGLAS® oferuje kompleksowe wsparcie na wszystkich etapach procesu inwestycyjnego – od projektu, aż po montaż. Kompleksowa obsługa obejmuje m.in. pełne obliczenia cieplno-wilgotnościowe konstrukcji, doradztwo w zakresie projektowania i tworzenia detali technicznych, spotkania na obiektach, szkolenia i instruktaże poprawnego montażu oraz użytkowania płyt ze szkła spienionego, a także wsparcie handlowe.

Problemy z dostępnością materiału? Rozważ FOAMGLAS®!

Im więcej realizowanych projektów, tym trudniej o krótki termin dostawy materiałów izolacyjnych. Aby nie tracić cennego czasu w oczekiwaniu na dostawę „klasycznych”, powszechnie stosowanych materiałów i uniknąć kar umownych za niedotrzymanie terminu realizacji, warto rozważyć płyty ze szkła spienionego FOAMGLAS®. Zwłaszcza, jeśli izolujemy np. dach zielony, techniczny lub parkingowy.

Oczywiście nie ma problemu, aby materiałem tym zaizolować cały dach, ale równie dobrze możemy wykorzystać to rozwiązanie do zabezpieczenia miejsc mocno newralgicznych, takich jak np. mocno obciążone mechanicznie strefy pod centralą wentylacyjną czy instalacjami fotowoltaicznymi na dachu.

Dostawa płyt FOAMGLAS® zostanie zamknięta w ciągu maksymalnie dwóch tygodni od momentu złożenia zamówienia. Kupując produkty ze spienionego szkła komórkowego jednocześnie kupujemy czas, dzięki któremu np. możemy posunąć prace budowlane do przodu, w oczekiwaniu na większą dostawę tradycyjnego materiału termoizolacyjnego.

 

FOAMGLAS® – gwarancja spokoju

 

-   Jak rozwiązać problem kondensacji pary wodnej, przecieków i podciągania wilgoci w strefach dachów, cokołów, fundamentów, podłóg na gruncie, wiecznie mokrych progów czy podjazdów stref garażowych?

-   Jak izolować budynek termicznie od wewnątrz, materiałem bezpiecznym ogniowo (A1) i eliminującym kondensację?

-   Jak unikać przemarzania i mostków termicznych w miejscach pod dużym obciążeniem, np. na dachach?

     -   Jak zmodernizować budynek w sposób bezpieczny i trwały na dziesięciolecia, a zarazem prosty i dostępny na co dzień?

 

Jeśli szukacie Państwo odpowiedzi na te pytania... umówmy się na spotkanie!
Przyjedziemy, zapoznamy się z aktualnym stanem obiektu, bezpłatnie przygotujemy analizę i zalecenia do przeprowadzenia modernizacji, podpowiemy odpowiedni system izolacji, który rozwiąże Państwa problemy raz na zawsze.

+48 609 99 28 29 Lukasz.Barcz@owenscorning.com

+48 887 77 23 55 Zdzislaw.Woznicki@owenscorning.com
 

 

Źródło: Owens Corning, FOAMGLAS

 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: