Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Montaż gąsiorów ceramicznych z wykorzystaniem systemu FIRSTFIX(R) marki CREATON

Ocena: 5
6179

Dzięki zastosowaniu wentylowanej kalenicy, dach zyskuje trwałość oraz estetyczny wygląd. Rozwiązanie to zwiększa skuteczność wentylacji w obrębie kalenicy oraz zapewnia skuteczną ochronę przed przenikaniem deszczu. Wykorzystanie opatentowanego przez CREATON systemu FIRSTFIX® sprawia, że montaż gąsiorów ceramicznych jest łatwy i szybki.

 

Wentylowana kalenica z systemem montażu FIRSTFIX® to kompletne rozwiązanie, bardzo dobrze wpisujące się zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym, w konstrukcję pokrycia dachowego. Przy korzystaniu z niego nie jest konieczne stosowanie łaty i taśmy kalenicowej, co znacznie ułatwia i przyspiesza instalację gąsiorów. W skład systemu FIRSTFIX® wchodzą: klamry gąsiora ze stali szlachetnej, druty montażowe oraz zestawy zaciskowe.

Przed rozpoczęciem montażu trzeba sprawdzić, czy odległość pomiędzy dachówkami kalenicowymi wentylacyjnymi a gąsiorami jest właściwa (należy się tu stosować do wytycznych zawartych w dokumentacji technicznej).

 

Druty montażowe zaczepia się naprzemiennie do ostatniej łaty dachowej, raz po prawej, raz po lewej stronie, w odstępach wynoszących ok. 42 cm. Uniesienie dachówki kalenicowej wentylacyjnej ułatwia montaż.

 

 

 

Każdy drut należy zaczepić tak aby, zamknął się wokół łaty – stabilność zamknięcia można sprawdzić poprzez lekkie pociągnięcie drutu.

Zaczepienie klamry na górnej części gąsiora (w miejscu, gdzie wyznaczony jest otwór).

 

Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu, klamra zaciska się na otworze.

 

Wcześniej zaczepiony drut trzeba przeprowadzić przez otwór w gąsiorze i osadzoną klamrę.

Stabilne zamocowanie gąsiora powstaje poprzez wyciągnięcie drutu ku górze, napięcie go, a następnie zagięcie w dół.

 

Kolejne gąsiory nasuwa się na już wcześniej zamontowane, tak by ich krawędzie wsunęły się w klamry i zamocowuje analogicznie do poprzednich, z wykorzystaniem drutów.

 

Zastosowanie wentylowanej kalenicy z systemem montażu FIRSTFIX® marki CREATON zdecydowanie zwiększa trwałość dachu i przyspiesza przeprowadzenie prac dekarskich. Wszystkie wchodzące w skład systemu elementy ceramiczne (gąsiory, zaślepki, dachówki kalenicowe wentylacyjne i dachówki kalenicowe wentylacyjne boczne) są spójne pod względem kolorystki oraz powierzchni z dachówkami podstawowymi CREATON. To kompletne rozwiązanie zapewnia szybki, estetyczny i łatwy montaż oraz gwarantuje całkowitą szczelność połaci.

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: