Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Moduł sferyczny na płaskim dachu

Ocena: 4.8
4445

Okna do płaskiego dachu pozwalają doświetlić pomieszczenia naturalnym światłem, gwarantując przy tym doskonałą jakość i estetykę. Jedną z propozycji jest wyjątkowo elegancki sferyczny moduł szklany z zakrzywionym szkłem marki Velux. 

Wyjątkowa konstrukcja sprawia, że okno z modułem sferycznym szczególnie dobrze prezentuje się na dachu zielonym

Nowe okno do dachów płaskich Velux ze sferycznym modułem szklanym cieszy się już uznaniem klientów i profesjonalistów na całym świecie. 

Wyjątkowy design
Wykorzystanie w konstrukcji zakrzywionego szkła powoduje, że woda, liście i inne zanieczyszczenia, które zbierają się na szybie, są szybko usuwane. W ten sposób okno doprowadza do pomieszczenia więcej światła bez względu na porę roku. Co więcej, szkło jest odporne na zarysowania, co pozwala użytkownikom jeszcze dłużej cieszyć się doskonałym widokiem na zewnątrz. Wyjątkowy design sprawia, że okno z modułem idealnie nadaje się do płaskich dachów zielonych.

W uznaniu za innowacyjność rozwiązania, funkcjonalność oraz wysoką jakość techniczną okno z modułem sferycznym zostało nagrodzone nagrodą Archiproducts Design Award 2017. Otrzymało ono również jedną z najbardziej prestiżowych i najważniejszych nagród projektowych na świecie – iF Design Award 2018. 

Okno z modułem sferycznym skutecznie doświetla pomieszczenia pod dachem płaskim

Unikalna konstrukcja 
Sferyczny moduł szklany wykonany jest z hartowanego szkła o grubości od 4 do 6 mm. Niezależnie od modelu, okna do dachów płaskich Velux składają się z dwóch elementów: okna i elementu zewnętrznego. Występują w wielu rozmiarach w wersji nieotwieranej, otwieranej manualnie, elektrycznie, antywłamaniowej, oddymiającej lub jako wyłaz dachowy. Główne elementy konstrukcyjne okien do płaskiego dachu – skrzydło i ramę – wykonano z twardego PCV, a profil ramy został dodatkowo wypełniony wysoko izolującym polistyrenem. Każde okno wyposażono w energooszczędną szybę bezpieczną klejoną o klasie odporności antywłamaniowej P2A lub P4A. Dzięki zastosowaniu tej innowacyjnej konstrukcji, rozwiązanie charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła – w zależności od typu okna już od 0,72 W/m2K (według normy EN 1873).

Sposoby otwierania
Gdy pomieszczenie wymaga wietrzenia, do wyboru jest okno CVP, otwierane elektrycznie, kompatybilne z systemem Velux Active. Umożliwia on operowanie oknem za pomocą urządzenia mobilnego z dowolnego miejsca w domu lub przy użyciu pilota, a także oferuje wiele użytecznych funkcji programowania. Okno w standardzie wyposażono w czujnik deszczu, który automatycznie zamknie je w razie opadów.

W miejscach, gdzie nie ma potrzeby wietrzenia, dobrze sprawdzi się wersja nieotwierana – Velux CFP. Natomiast gdy okien nie otwieramy zbyt często, możemy wybrać opcję otwieraną drążkiem teleskopowym o długości 1,9 metra. Okno do płaskiego dachu można również wyposażyć w dodatkowe akcesoria elektryczne lub solarne, jak rolety wewnętrzne, zewnętrzne i markizy. 

Źródło: Dachy, nr 1 (229) 2019

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: