Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Młotek blacharski

Ocena: 0
2918

W szerokiej gamie młotków dostępnych w polskich sklepach wyróżnić można młotki blacharskie, które są podstawą narzędziowego niezbędnika każdego blacharza.


fot. Stanley

Służą one przede wszystkim do prostowania, gięcia i kształtowania blachy, ale sprawdzą się również przy pobijaniu czy wbijaniu gwoździ. Na rynku debiutuje właśnie młotek FatMax AntiVibe Ball Pain firmy Stanley, służący do profesjonalnego kształtowania blachy. Przy jego wykorzystaniu można usunąć wgniecenia, jak i naprawić większe powierzchnie z blachy (np. dachy, drzwi czy rynny). Jednolita konstrukcja młotka, w której głowa i trzon wykonane są z jednego kawałka metalu, eliminuje niebezpieczeństwo jego uszkodzenia.

W młotku zastosowano opatentowany przez firmę Stanley system tłumienia drgań, który skutecznie redukuje wibracje powstałe w wyniku uderzania młotkiem o blachę. Dzięki temu nawet długa praca z wykorzystaniem narzędzia nie jest uciążliwa. Jednocześnie zminimalizowane jest ryzyko odniesienia kontuzji nadgarstka. Bimateriałowa rękojeść młotka została idealnie dopasowana do kształtu dłoni użytkownika, a antypoślizgowa struktura jej powierzchni gwarantuje komfort i bezpieczeństwo pracy. Młotek FatMax AntiVibe Ball Pain oferowany jest w 5 wariantach wagowych. W zależności od potrzeb, użytkownik może wybrać młotek o wadze od 250 g do 1 kg.


Źródło: Dachy, (101) 
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: