Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Membrany izolacyjne

Ocena: 0
3895

DuPont™ Climate Systems  proponuje nowatorskie rozwiązanie do ochrony budynków.


fot. DuPont

Nowe membrany pozwalają osiągnąć do 15% oszczędności kosztów ogrzewania, zapewniając utrzymanie odpowiedniego komfortu termicznego przez cały rok. System opiera się na dwóch nowych materiałach: DuPont™ Tyvek® Enercor® i DuPont™ AirGuard®. Te nowe membrany, oprócz dotychczasowych funkcji izolacyjnych, zapewniają  większy opór termiczny. Dodatkowe funkcje uzyskano dzięki zastosowaniu niskoemisyjnych powierzchni refleksyjnych, które w dużej mierze redukują transfer ciepła na drodze promieniowania, dzięki czemu zapewniają dodatkowe oszczędności zimą oraz większy komfort termiczny latem.

Materiały zostały  zaprojektowane do stosowania wraz z tradycyjnymi termoizolacjami w celu zapewnienia hermetycznej ochrony budynku. DuPont™ Tyvek® Enercor® i DuPont™ AirGuard® gwarantują doskonałe zabezpieczenie przed zewnętrznymi warunkami pogodowymi i brak kondensacji pary wodnej w chronionych przegrodach, dodatkowo zabezpieczając wnętrza domów przed utratą ciepła.fot. DuPont

Kombinacja DuPont™ Tyvek® Enercor® i DuPont™ AirGuard® poprawia izolacyjność termiczną budynków do 15%, przy czym DuPont™ Tyvek® Enercor® zatrzymuje do 85% promieniowania cieplnego latem, pomagając tym samym, wraz z właściwą wentylacją, utrzymać wyższy poziom komfortu termicznego wewnątrz pomieszczeń.

Mimo unikalnej i zaawansowanej technologii produkcji, membrany DuPont™ Climate Systems są proste do zamontowania zarówno na dachu jak i na ścianie oraz mogą być stosowane do ochrony budynków nowych, jak i remontowanych.

Źródło: Dachy, nr 3 (99) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: