Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Mata izolacyjna z wełny szklanej

Ocena: 0
5108

Firma Swisspor Polska wprowadziła w marcu 2008 roku na rynek nową gamę produktów izolacyjnych – wełnę mineralną Swisspor Glass.

 


fot. Swisspor Polska

Pierwszy produkt to Glass 200 – nielaminowana mata izolacyjna wykonana z wełny szklanej. Swisspor Glass 200 charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi. Współczynnik ? dla tego produktu wynosi 0,040 W/mK. Mata Swisspor Glass 200 jest przeznaczona do izolacji termicznej i akustycznej dachów skośnych, poddaszy, sufitów podwieszonych i lekkich ścianek działowych. Wełna dostępna jest w różnych grubościach – od 50 do 220 mm.

Wełna szklana uzupełni ofertę termoizolacyjną firmy oraz pozwoli na pełną obsługę tych inwestycji, w których z powodów technicznych i prawnych konieczne jest łączenie zalet styropianu i wełny. Oferta Swisspor Polska w tym segmencie będzie systematycznie rozbudowywana.

 

 

 

Źródło: Dachy, nr 4 (100) 2008

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: