Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Lukarny prefabrykowane. Więcej powierzchni w kilka godzin

Ocena: 5
7081

System dachowych elementów budowlanych Mage to innowacyjne rozwiązania, które podnoszą wartość mieszkaniową budynków i nadają ich wizerunkowi nowe oblicze.
Inaczej niż w przypadku okien dachowych zastosowanie lukarn pozwala uzyskać dodatkową powierzchnię mieszkalną. Dzięki temu lukarny stanowią sensowną alternatywę dla okien dachowych nie tylko w przypadku obiektów nowobudowanych, ale również dla pomieszczeń ciemnych, które zyskują dzięki lukarnom więcej światła i powierzchni.

 


Prefabrykowane lukarny z dachami dwuspadowymi, pokrytymi dachówkami

Kształt, forma oraz materiał, z którego można wykonać lukarny dają właściwie nieograniczone możliwości, zarówno w nowym budownictwie, jak i w budynkach remontowanych. Montaż lukarny prefabrykowanej, wraz z instalacją blach odprowadzających wodę zajmuje około godziny.

Zalety lukarn prefabrykowanych obejmują wszystkie wymagania odnośnie statyki, izolacji cieplnej i dźwiękowej oraz ochrony przeciwpożarowej. Montaż lukarn Mage wymaga jedynie krótkiego czasu „otwarcia dachu”, dzięki czemu nie jest on zależny od pogody. Dzięki kompetencjom systemowym (kompetencje z jednej ręki: Mage = oferent = gwarant) oszczędza się czas i koszty.

 

 


Lukarna pasywna

Na etapie planowania i poszukiwania odpowiedniej, pasującej do dachu i bryły budynku lukarny pomocą służą architekci oraz projektanci.

Oprócz urzeczywistnienia specyficznych życzeń klienta odnośnie geometrii, materiału czy powierzchni, lukarny mogą być w różnym stopniu wyposażone – mogą posiadać już zamontowane okna, rolety, mogą być także wykończone od wewnątrz. Dostawy realizowane są w całej Europie w systemie just-in-time.

Do zalet tych przyszłościowych rozwiązań w budownictwie zaliczyć można:

 

 

  • produkcję na indywidualne zamówienie: produkcja odbywa się w warunkach Indor i wciąż pozostaje na tym samym, wysokim poziomie;
  • szybki montaż:
    − niewymagający wysokich nakładów kosztów,
    − możliwość wykorzystania w krótkim czasie,
    − niski nakład czasu,
    − uniezależnienie od pór roku;
  • kompleksowe rozwiązania:
    − brak nakładów na planowanie i koordynację,
    − kompletna technika zamocowań,
    − kompletna technika połączeń.

Zalety systemu dachowych elementów budowlanych MAGE są wykorzystywane przez wciąż rosnącą liczbę inwestorów. W poprzednich latach wyprodukowano ponad 25 000 prefabrykowanych lukarn, dachów łukowych i pulpitowych.

Na XI Międzynarodowej Konferencji Domów Pasywnych w Bregenz (kwiecień 2007) firma Mage Herzberg zaprezentowała pierwszą produkowaną przemysłowo lukarnę gotową do użycia w domu pasywnym. Te produkowane przemysłowo prefabrykowane lukarny spełniają kryteria zastosowania w domu pasywnym i możliwe są do dostarczenia w różnych formach i materiałach. Oczywiście spełniają one szczególne techniczne wymagania dotyczące hermetyczności i minimalizacji mostków termicznych na połączeniach z dachem głównym.

1600 lukarn
Na przełomie lat 2007-2008 firma Mage zrealizowała swój do tej pory największy projekt, jeśli chodzi o lukarny prefabrykowane. Niedaleko poligonu armii amerykańskiej w Grafenwöhr, powstało „Netzaberg Housing Area” - największe cywilne miasteczko armii amerykańskiej w Europie. Na powierzchni 60 ha poza szkołą, przedszkolem, kościołem, centrum młodzieżowym, marketem i stacją benzynową, powstało 830 domów dla 3600 mieszkańców. W ramach inwestycji wybudowano 10 różnych typów domów z trzema różnymi rodzajami lukarn, przy czym każdy budynek posiada dwie lukarny.

W latach 2008-2009 w holenderskiej miejscowości Voorschoten firma Mage zrealizowała projekt 200 lukarn z tytan-cynku patynowanego, w 20 różnych wariantach, w stylu charakterystycznym dla kraju kwitnących tulipanów.

Zalety prefabrykowanych lukarn dachowych zostały docenione również w Polsce. Na inwestycje mieszkaniową we Wrocławiu Mage dostarczyła łącznie 108 lukarn w trzech różnych rodzajach.
Wszystkie lukarny wykonane zostały z patynowanej blachy cynkowo-tytanowej, układanej na rąbek stojący. Na dachy tych budynków firma Mage dostarczyła nie tylko lukarny, ale również wszystkie dodatki systemowe.
 


Inwestycja we Wrocławiu, na którą Mage dostarczyło 108 lukarn prefabrykowanych
 

Bazując na wiedzy i zdobytych doświadczeniach firma Mage oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania. Zakres oferty rozciąga się od wysokojakościowych pojedynczych produktów po kompleksowo realizowane projekty. Prefabrykowane lukarny Mage pozwalają w ekonomiczny i szybki sposób uzyskać dodatkową powierzchnię użytkową.

Na podst. materiałów firmy Mage
 

Źródło: Dachy, nr (115) 
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: