Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Jedwabisty połysk łupka

Ocena: 5
2558

Szlachetny ciemny niebieskoszary kolor oraz jedwabisty połysk przez dziesięciolecia – oto cechy charakterystyczne dachów łupkowych. Czas nieustannie pracuje na korzyść tego wytrzymałego naturalnego kamienia.

 


Podwójne krycie prostokątne wykonane z łupka firmy Rathscheck podkreśla urodę nowoczesnych domów o prostych liniach

Stworzony przed milionami lat przez matkę naturę łupek wykazuje doskonałe właściwości ekologiczne. Ponadto wprowadzone niedawno nowoczesne technologie produkcji umożliwiły powstanie interesujących ofert cenowych.

Oprócz tradycyjnych pokryć z łupka mozelskiego firma Rathscheck opracowała w minionych dziesięcioleciach wiele nowych pokryć łupkowych. W ten sposób zainteresowani inwestorzy otrzymali nowe możliwości w dziedzinie dachu łupkowego.

 


Wyraźne ostre krawędzie i krycie uniwersalne

Łupek coraz modniejszy
Łupek cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Przyczynia się do tego coraz szersza oferta ekonomicznych pokryć dachowych z tego materiału. Pokrycia te są tańsze, gdyż są przede wszystkim łatwiejsze w ułożeniu. Jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań jest krycie uniwersalne. Dzięki podwójnemu kryciu system ten jest szczególnie szczelny. Jego cechami charakterystycznymi są trwałość i estetyka, a także wszystkie pozostałe właściwości szlachetnego dachu łupkowego. Bardzo atrakcyjny jest w tym przypadku stosunek ceny do jakości.

 


Klasyczna elegancja

Jedwabisty połysk
Łupek jest minerałem osadowym powstałym przed milionami lat i w przypadku płytki o grubości 5 mm składa się m.in. z około 450 warstw. Te błyszczące warstwy minerału ulegają zanieczyszczeniu, podobnie jak wszystkie inne materiały budowlane wystawione na działanie warunków atmosferycznych. W przypadku łupka warunki te (wiatr i czynniki pogodowe) sprawiają, że na powierzchnię wydostają się coraz nowsze jedwabiście błyszczące warstwy miki. W ten sposób płytka w ciągu 100 lat traci około 0,3 mm swojej grubości. Dla trwałości dachu ta niewielka utrata materiału nie ma żadnego znaczenia, tłumaczy jednakże, dlaczego dach łupkowy zachowuje tak elegancki połysk nawet po wielu latach. 

Na podstawie materiałów
firmy Rathscheck

 

 

Źródło: Dachy, nr (106) 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: