Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Jasność na poddaszu

Ocena: 0
14563
Ciemne, nieatrakcyjne pomieszczenia na poddaszu można łatwo zmienić w dobrze wentylowane, jasne wnętrza. Wystarczy zamontować w dachu okna połaciowe. Są one idealne do kształtowania dobrze i ciekawie oświetlonej przestrzeni na poddaszu.

Spojrzenie na strych przez pryzmat produktów firmy Okpol ukazuje nowe możliwości zagospodarowania niewykorzystanej przestrzeni.

Okna Okpol dobrze sprawdzają się zarówno w dachach remontowanych, jak i w nowych, budowanych od podstaw domach, pozwalając na maksymalne wykorzystanie powierzchni pod skośnym dachem.

Ogromny wpływ na komfort mieszkania ma wentylacja. Świetnym  rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie nawiewnika w oknach do poddaszy. Okpol proponuje w tym zakresie dwa rozwiązania: automatyczny nawiewnik Ventair Magnetic oraz manualny nawiewnik szczelinowy Slot-Air. Możliwość przewietrzania bez potrzeby otwierania okien zimą pozwala na oszczędność energii grzewczej.

Kolejnym krokiem poprawiającym wygodę użytkowników jest zastosowanie w oknach Okpol samoczyszczącej szyby SGG Bioclean. Do skutecznej walki z brudem osadzającym się na zewnątrz okna szyba ta wykorzystuje działanie promieni słonecznych oraz deszcz. Szyba samoczyszcząca dobrze sprawdza się w budynkach o dużej ilości okien do poddaszy (np. w budynkach użyteczności publicznej), oszczędzając czas i pieniądze wydawane na utrzymanie okien w czystości.

Oferta firmy Okpol obejmuje obrotowe i uchylno-przesuwne okna do poddaszy wraz z różnymi akcesoriami do nich oraz wyłazy dachowe.


Oferta
Drewniane okna obrotowe Termo (OT), TermoBH (OTBH), Termo VBH (OTVBH) i ComfortBH (OCBH):
 • zawias umieszczony w połowie długości okna pozwala na obrót skrzydła do 180º,
 • specjalna zasuwka blokuje skrzydło obrócone o 180º w celu łatwego umycia zewnętrznej szyby lub uchylone o 20º, zabezpieczając przed wychylaniem się przez okno małych dzieci,
 • okna TermoBH, Termo VBH i ComfortBH wyposażone są w zestaw szybowy z hartowaną, samoczyszczącą szybą zewnętrzną,
 • okno Termo VBH wyposażone jest w manualny nawiewnik szczelinowy Slot-Air, okno ComfortBH w automatyczny nawiewnik Ventair Magnetic,
 • dostępne w 11 rozmiarach.
Nowa kategoria okien – drewniane okno uchylno-przesuwne Perfect PlusBH (OP PlusBH), produkt nagrodzony złotym medalem targów Budma 2008:
 • unikalny system okuć umożliwia: obrót o 180º – wygodne umycie zewnętrznej szyby, uchylenie ok. 40º – swobodne podejście do okna, uchylenie ok. 60º – łatwe wyjście na dach, 
 • bezpieczny montaż bez wyciągania skrzydła,
 • skrzydło otwartego okna nie zajmuje przestrzeni poddasza,
 • lepsza wiatroszczelność – wiatr dodatkowo dociska skrzydło do ościeżnicy,
 • wyposażone w zestaw szybowy z hartowaną samoczyszczącą szybą zewnętrzną,
 • wyposażone w automatyczny nawiewnik Ventair Magnetic.

Obrotowe okna z tworzywa Termo PVCBH (OTPBH) i Termo V PVCBH (OTVPBH):
 • wykonane z bezołowiowych profili PVC w kolorze białym, wzmocnionych metalowym kształtownikiem,
 • nie wymagają lakierowania,
 • nie wymagają konserwacji,
 • polecane do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności,
 • wyposażone w zestaw szybowy z hartowaną samoczyszczącą szybą zewnętrzną,
 • okno Termo V PVCBH  wyposażone w manualny nawiewnik szczelinowy Slot-Air,
 • dostępne w 3 standardowych rozmiarach.
Kołnierze uszczelniające są elementem niezbędnym do zamontowania okna, stanowią zabezpieczenie krawędzi styku dachu z oknem przed działaniem czynników atmosferycznych. Szczelne połączenie zapewnia odpowiednio dobrany do rodzaju pokrycia dachowego typ kołnierza:
 • kołnierz uniwersalny do pokryć falistych, o maksymalnej wysokości profilu do 5 cm,
 • kołnierz do pokryć wysoko profilowanych, o wysokości profilu  od 5 cm do 9 cm,
 • kołnierz do pokryć płaskich.
Kołnierze Kombi umożliwiają łączenie okien w grupy w poziomie i w pionie.

Akcesoria dodatkowe (rolety do okien, moskitiera, markiza zewnętrzna, zamek okienny, drążek do otwierania okna i elementy sterowania elektrycznego) pozwalają zaspokoić indywidualne wymagania w zakresie estetyki, wygody użytkowania i bezpieczeństwa.

Wyłazy dachowe wykorzystywane do potrzeb kominiarskich i dekarskich doświetlają równocześnie pomieszczenia strychowe. Wyłazy Versa 47 × 57, (WVM), Versa 47 × 73, Versa 80 × 80 (WVP, WVL), Euro Standard (WES) przeznaczone są do nieogrzewanych pomieszczeń nieużytkowych. Wyłaz Euro Termo (WET) wyposażony jest w pakiet ocieplający ościeżnicę i zestaw szybowy o współczynniku
U = 1,1 W/m2K, który pozwala na stosowanie go także w ogrzewanych pomieszczeniach użytkowych.

Na podst. materiałów firmy Okpol

Źródło: Dachy, nr 10 (106) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: