Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Gwoździarki listwowe Prebena

Ocena: 5
3085

Wśród szerokiej gamy narzędzi pneumatycznych marki Prebena możemy znaleźć gwoździarki pneumatyczne, bębnowe, na gwoździe łączone drutem pod kątem 16°, jak i gwoździarki listwowe, na gwoździe łączone plastikiem (w pakiety) pod kątem 21°, a także gwoździe łączone papierem (w pakiety) pod kątem 34°. Niniejszy artykuł omówi gwoździarki listwowe.

 

 

Jednym z głównych przedstawicieli tej grupy jest model 7XR-RK90, bijący gwoździe łączone plastikiem o długości 50–90 mm i o średnicy od 2,8–3,1 mm. Kolejne co do wymiarów obsługiwanych łączników jest urządzenie 8F-RK100, dzięki któremu można wbijać gwoździe o długości 50–100 mm o średnicy 2,8–3,4 mm. Cechą wspólną obu gwoździarek jest duża siła i jednocześnie precyzja wbijania gwoździ. Dzięki magazynkowi ustawionemu pod dużym kątem można dotrzeć nawet w trudniej dostępne miejsca.

 

Gwoździarka listwowa 7XR-RK90

Dla bardziej wymagających użytkowników, którzy muszą używać grubych i długich gwoździ są przewidziane modele 10X-RK130 i 10X-RK160, które pozwolą na wbijanie gwoździ łączonych plastikiem o długości do 130 i 160 mm o średnicy od 3,4 do 4,6 mm.

Do gwoździ łączonych papierem (pod kątem 34º) używa się gwoździarki pneumatycznej 6X-PR90, która obsługuje gwoździe o długości 50–90 mm o średnicy 2,8–3,1 mm. W przeciwieństwie do urządzeń gazowych tu można mieć pewność, że gwoździarka do końca wbije skrajne długości gwoździ nawet w suche drewno.

 

Model 10X-RK130, do wbijania grubych i długich gwoździ

Gwoździarka pneumatyczna 6X-PR90

Ciekawym wyborem dla prac na wysokościach jest gwoździarka z serii PKT-7-RK90, bijąca gwoździe łączone plastikiem od 50–90 mm o średnicy od 2,8–3,1 mm. Zasilana jest sprężonym powietrzem (ok. 300 bar) z butli. Najistotniejszą cechą jest fakt, że do pracy z tym urządzeniem nie potrzeba akumulatora, prądu czy gazu. Siła wbijania jest taka sama jak w przypadku tradycyjnych urządzeń pneumatycznych, a parametry wbijania nie ulegają zmianie nawet przy niskich temperaturach. Jest to wygodne i przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie, nie wymagające przedłużaczy, węży spiralnych i innych przewodów plączących się pod nogami. Butle można wielokrotnie napełniać powietrzem poprzez kompresor Prebena PKT Fillmaster 400. Dodatkową cechą jest możliwość podłączenia gwoździarki do tradycyjnego kompresora poprzez wąż pneumatyczny i używanie go jak z typowego urządzenia pneumatycznego, bez butli. Jedno narzędzie oferuje więc dwa rozwiązania, które sprawdzą się zarówno podczas prac w terenie, jak i podczas prac stacjonarnych.

 

Gwoździarka PKT-7-RK90, zasilana sprężonym powietrzem z butli

Prebena kładzie wysoki nacisk na jakość oraz ergonomię swoich wyrobów. Używane przez wiele godzin narzędzia muszą być poręczne, dobrze wyważone i niezawodne. Istotną kwestią jest także serwis i dostępność części zamiennych oraz obsługa posprzedażowa urządzeń, na którą klient może liczyć podczas korzystania produktów z logiem Prebena.

Szymon Rajczak
Prebena Polska

Źródło: Dachy, nr (199) 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: