Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Gwoździarka do haftr

Ocena: 0
2337

Gwoździarka Paslode IM 200/32 JDB to model zdecydowanie różniący się od pozostałych gwoździarek dostępnych na rynku.


fot. Paslode

Dzięki systemowi „easy click“ zamocowanie haftr przy dachach na rąbek stojący jest niezwykle proste. W porównaniu z wkręcaniem gwoździe przybija się do pełnego deskowania dwa razy szybciej, w tempie 2–3 gwoździ/s, co przy deskowaniu (zwłaszcza z płyty OSB) nie tylko przyśpiesza, ale i ułatwia pracę. Pojemność akumulatora wystarczy na ok. 4000 strzałów, a szybkie ładowanie wynosi 2 godz., co sygnalizuje kontrolka ładowania.

Przy wadze 3 kg to urządzenie zabezpiecza absolutną swobodę poruszania się, a stała siła udaru przy każdym wstrzeleniu gwoździa pozwala zamocować go na poziomie wstępnie nawierconych otworów w haftrach. Swobodę poruszania się zabezpiecza także zastosowanie butli gazowej, która wystarczy na ok. 1000 strzałów. W tym modelu stosuje się gwoździe pierścieniowe z płaskim łbem ? 2,8 x 25 mm lub ? 2,8 x 32 mm, nierdzewne lub cynkowane żarowo (magazynek mieści 31 gwoździ). Badania przeprowadzone w laboratorium badawczym firmy SPIT, certyfikowanym przez Francuski Instytut Jakości COFRAC wskazały, że wytrzymałość haftr przy wyrwaniu jest wyższa niż 50 daN.


Źródło: Dachy, nr 5 (101) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: