Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Galeco PVC i Stal

Ocena: 0
3680
Galeco jest polskim producentem sprawdzonych systemów rynnowych z PVC i stali. Firma prężnie działa na krajowym oraz eksportowych rynkach orynnowania już od ponad 10 lat. Profesjonalizm firmy odzwierciedlają przyznane nagrody i certyfikaty m.in. Solidna Firma, Gazela Biznesu, Przedsiębiorstwo Fair Play, czy EuroMarka.


Oferowane przez Galeco systemy rynnowe wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Chrakteryzuje je wewnętrzne wywinięcie krawędzi rynny, które przy intensywnych opadach daje gwarancję, że woda nie wychlapie się z rynny. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom stosowanym w każdym systemie oraz nowoczesnej technologii wykonania produkty Galeco sprawdzają się w każdych warunkach. Bogaty dobór rozmiarów systemów oraz szeroka gama kolorystyczna pozwalają na precyzyjny dobór systemu do każdego rodzaju budynku.

System Galeco PVC jest systemem odpornym na zmienne warunki atmosferyczne, lekkim oraz wytrzymałym na uszkodzenia mechaniczne. Bezuszczelkowy odpływ dzięki systemowi progów (Water Back System) stanowi gwarancję szczelności połączenia z rurą spustową. To innowacyjne rozwiązanie eliminuje konieczność stosowania uszczelek wewnątrz odpływu.


Elementy składowe systemu Galeco PVC

Dzięki uchwytom bocznym odpływy, łączniki i haki mocowane są do deski czołowej, ułatwiając swobodną pracę rynny podczas zmiennych warunków atmosferycznych. Stabilne przymocowanie elementów systemu powoduje, że jedynym ruchomym elementem pozostaje sama rynna. Dodatkowo by ułatwić montaż orynnowania Galeco wewnątrz łączników zamieściło linie montażowe wskazujące miejsce dosunięcia rynny w zależności od temperatury panującej podczas montażu. By cała konstrukcja rynnowa w pełni spełniała swoje funkcje, zwiększono wytrzymałość haków na obciążenia, co potwierdzają badania przeprowadzone przez Instytut Techniki Budowlanej.

System Galeco PVC dostępny jest w sześciu rozmiarach, wzajemnie się uzupełniających [mm]: 90/50, 110/80, 130/80, 130/100, 150/100, 180/125. Kolorystyka obejmuje kolory: biały, czarny, ciemnobrązowy, ciemnoczerwony, grafitowy, miedziany oraz jasno- i ciemnopopielaty.

Mając na uwadze konieczność montażu orynnowania na skomplikowanych dachach, a tym samym użycia różnych rozmiarów systemów na jednym dachu, elementy systemów Galeco PVC 90, 110 oraz 130 zaprojektowano w tych samych kształtach. Dzięki temu klient nie musi się martwić o odmienny wygląd rynien na jego dachu.

Galeco Stal jest systemem niezwykle trwałym, zabezpieczonym czterema warstwami ochronnymi, wśród których dużego znaczenia nabiera warstwa zewnętrzna Pural. Warstwy ochronne mają wpływ na trwałość blach i ich odporność na zmienne warunki atmosferyczne.


Galeco Stal

Rynny w systemie Galeco Stal w pełni wykorzystują cechy głębokich profili kontynentalnych. Wydajność oraz efektywność takiego profilu jest wyższa w porównaniu z konkurencyjnymi płytkimi profilami skandynawskimi. Dodatkowe wywinięcie krawędzi rynny czyni Galeco Stal systemem konkurencyjnym dla pozostałych systemów stalowych dostępnych na rynku. Wszystkie te właściwości powodują, że system w rozmiarze 130 mm ma pojemność zbliżoną do stalowej rynny o profilu skandynawskim w rozmiarze 150 mm.

Każdy z elementów systemu to przemyślane rozwiązanie tworzone w oparciu o najnowocześniejszą technologię produkcji. Narożniki uszczelkowe wykorzystujące właściwości materiału EPDM tworzą szczelne połączenie z rynną. Zastosowanie uszczelek w narożnikach wpływa na obniżenie kosztów całego systemu, ponieważ eliminuje konieczność stosowania łączników zaraz przy nich. Z myślą o estetyce systemu rynnowego elementy długie, takie jak rynny czy rury spustowe pokrywane są folią, która chroni je przed zarysowaniem podczas transportu, składowania czy magazynowania.

Galeco jako pierwsza firma na rynku, wprowadziła system deklowania. Specjalnie zaprojektowane dekle chronią wnętrze rury przed zanieczyszczeniem i wilgocią, a dodatkowo zapobiegają zniszczeniu krawędzi w transporcie.


Dekle na rynnach

Odpływy, łączniki i narożniki zaopatrzono w specjalni profilowane blaszki, tzw. zamki, które po zamontowaniu są zaginanie na rynnie. Znacznie podnosi to szczelność systemu. W systemie stalowym trójniki mają możliwość regulacji ramienia pod kątem położenia rury spustowej.

System Galeco Stal dostępny jest w rozmiarze 130/87 mm oraz w dziewięciu kolorach: miedzianym, czekoladowym brązie, białym, czarnym, ciemnoczerwonym, ceglastym, ciemnobrązowym, grafitowym i ciemnozielonym.

Galeco Sp. z o.o.
www.galeco.pl


Źródło: Dachy, nr 8 (104) 2008
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: