Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Energooszczędne okna dachowe

Ocena: 5
2823

Dbanie o bilans energetyczny budynków to mądry trend. Nie wynika z mody, która szybko przemija, lecz z rozwagi i dbałości o środowisko naturalne oraz z odpowiedzialnej troski o przyszłość. Ważną przy tym rolę odgrywają energooszczędne okna. 

 

Okno FPP-V U5 preSelect Max

W obniżeniu kosztów eksploatacji budynku pomogą wysokiej jakości 3-szybowe okna dachowe marki Fakro. Te nowoczesne okna, oferowane w pakiecie superTrio, doskonale doświetlają poddasze oraz zapewniają oszczędzanie energii przez cały rok. SuperTrio to komplet: trzyszybowe okno dachowe wyposażone w kołnierz termoizolacyjny Thermo oraz w markizę zewnętrzną. Skupmy się jednak na samych oknach dachowych, gdyż ich różnorodność daje wiele nowych możliwości. Warto zwrócić uwagę na cztery ciekawe modele.

FPP-V U5 preSelect Max
To innowacyjne uchylno-obrotowe okno dachowe o współczynniku przenikania ciepła UW = 1,0 W/m2K. Dwie oddzielone od siebie funkcje otwierania pozwalają nam na korzystanie z okien preSelect Max w preferowany przez nas sposób. Wybór funkcji uchylnej lub obrotowej realizowany jest dzięki przełącznikowi umieszczonemu w dolnej części ościeżnicy. Funkcja uchylna pozwala nawet wysokiej osobie na swobodne podejście do krawędzi okna i cieszenie się nieograniczonym widokiem na zewnątrz. Funkcja obrotowa służy między innymi do wygodnego mycia zewnętrznej szyby. Unikatowa konstrukcja okien pozwala na wykonanie ich w dużych rozmiarach – nawet 134 x 140 cm, co pozwala jeszcze lepiej doświetlić wnętrza.

 

Energooszczędne okno obrotowe FTP-V U5

FTP-V U5
To obrotowe okno dachowe z pakietem 3-szybowym U5, o współczynniku UW = 0,97 W/m2K. Parametr termoizolacyjności na tak dobrym poziomie czyni produkt bardzo dobrym wyborem do budynków energooszczędnych. Jest to wygodne w obsłudze okno dachowe z klamką zamontowaną w dolnej części skrzydła i możliwością obrotu o 180° w celu np. wygodnego umycia zewnętrznej szyby. Tak samo jak wszystkie inne okna dachowe Fakro, FTP-V U5 posiada zewnętrzną szybę hartowaną, objętą dożywotnią gwarancją na gradobicie.

FGH-V P5 Galeria
Okno balkonowe o innowacyjnej konstrukcji i współczynniku UW = 1,1 W/m2K. Jest to duże dwuskrzydłowe okno, które po otwarciu tworzy balkon. Dzięki niemu możemy w każdej chwili cieszyć się otoczeniem, nie wychodząc z pomieszczenia na poddaszu. Okno Galeria wyróżnia się bardzo praktycznie zaprojektowanymi barierkami. Po zamknięciu okna, chowają się one pod oblachowaniem, dzięki czemu nie ulegają zabrudzeniu bądź uszkodzeniu, a korzystanie z okna staje się przyjemniejsze. Górne skrzydło może być otwierane również obrotowo, co ułatwia mycie zewnętrznej szyby.

 

Energooszczędne okna balkonowe FGH-V P5 Galeria

Okna kolankowe
Są one przeznaczone do montażu w ścianie kolankowej w zespoleniu z oknami dachowymi. Ich współczynnik UW wynosi 0,88 W/m2K. Zastosowany w nich pakiet szybowy P5, oprócz świetnej izolacyjności termicznej, zapewnia również bezpieczeństwo dzięki wewnętrznej szybie laminowanej. Okna kolankowe pozwalają na jeszcze lepsze doświetlenie pomieszczeń na poddaszu oraz rozległy widok na zewnątrz.

 

Przeszklenia oszczędzające energię 
Komory pakietów 3-szybowych w oknach Fakro wypełnione są gazem szlachetnym. Pomiędzy taflami szkła znajduje się tzw. ciepła ramka dystansowa, która poprawia termoizolacyjność i trwałość okna. 

Powłoki niskoemisyjne minimalizują przenikanie energii cieplnej. W zimie ograniczają straty energii, ponieważ odbijają ciepło z powrotem do pomieszczenia. Umożliwiają jednak bierne pozyskiwanie ciepła słonecznego, co pozwala na zmniejszenie zapotrzebowania na ogrzewanie. Natomiast w lecie powłoki częściowo odbijają ciepło dochodzące z zewnątrz. Proces ten powinien być dodatkowo wspomagany przez markizy zewnętrzne, które bardzo skutecznie zatrzymują ciepło, chroniąc wnętrza przed przegrzewaniem. Pozwala to ograniczyć nagrzewanie pomieszczeń nawet o 10°C. Tak więc nowoczesne pakiety 3-szybowe w oknach Fakro pozwalają obniżyć rachunki za ogrzewanie zimą oraz za chłodzenie pomieszczeń w okresie upałów. 

 

Okna kolankowe

Szeroki wybór 3-szybowych okien dachowych sprawia, że możemy budować ekologiczne budynki i jednocześnie cieszyć się ich pełną funkcjonalnością. Wybór dobrej jakości produktu jest kluczowym czynnikiem, wpływającym na zapewnienie komfortu korzystania z domu przez długie lata. 

Źródło: Dachy, nr (242) 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: