Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Elastyczna taśma wentylacyjna

Ocena: 0
3340

Jakość, trwałość i łatwość układania – to cechy charakteryzujące produkty Mage Herzberg. Jednym z takich produktów jest taśma VarioVent, wykonana w całości z aluminium z samoprzylepnymi paskami kleju butylowego.


fot. Mage Herzberg

Jest to wykonana w całości z metalu taśma wentylacyjna kalenicy i grzbietu, która dzięki obszarowi wydłużania wzdłuż i wszerz zapewnia elastyczność pod każdym względem. Posiada ona wiele zalet, do najważniejszych zaś należą:

  • obszar rozciągania,
  • plisowanie,
  • mikrootwory wentylacyjne.

Nowatorskie rozwiązanie obszaru rozciągania taśmy VarioVent  sprawia, iż taśma może być rozszerzana w zależności od zapotrzebowania – i to wzdłuż i wszerz. Obszar ten umożliwia rozszerzenie taśmy z szerokości wyjściowej 280 mm do max. 340 mm. Dzięki temu taśma VarioVent nadaje się właściwie do wszelkiego rodzaju pokryć.fot. Mage Herzberg

Jest ona także pierwszą taśmą wykonaną w całości z metalu, która w jednej wersji nadaje się do zastosowania zarówno w obszarze kalenicy, jak i grzbietu.

Zastosowanie plisowanego aluminium pozwala uzyskać do 30% więcej materiału niż w stanie wyjściowym. Obszar wydłużenia pozwala na dokładne, łatwe i szczelne ułożenie taśmy na profilowaniu dachówki. Taśma po rozciągnięciu na stałe pozostaje w swej pozycji. Plisowane obrzeża pokryte są paskami kleju butylowego (zabezpieczonego folią ochronną), po usunięciu których taśma szczelnie przylega do pokrycia dachowego. Dodatkowo stanowią one zabezpieczenie przed deszczem.


fot. Mage Herzberg

Mikrootwory wentylacyjne gwarantują obok dodatkowej ochrony przed deszczem, także wentylację według DIN 4108/3. W zależności od stopnia wykorzystania obszaru rozciągania zwiększa się również obszar wentylacji.

Wyrób jest odporny na czynniki atmosferyczne, trwale zachowuje formę i funkcjonalność, w całości podlega recyklingowi. Pokrycie wysokojakościowymi farbami zabezpiecza go przed promieniami UV.


fot. Mage Herzberg

Stosowanie taśmy VarioVent pozwala zaoszczędzić na kosztach magazynowych, ponieważ do różnego rodzaju zastosowań potrzeba tylko jednego rodzaju taśmy.

Taśma dostępna w dwóch wymiarach 280 mm (rozciągliwość do 340 mm)
i 320 mm (rozciągliwość do 380 mm). Produkt dostępny jest w rolkach długości 5 m, w kolorach standardowych: ceglastym, brązowym, ciemnoczerwonym, czarnym, szarym (na życzenie Mage Herzberg jest w stanie dostarczyć taśmę w niemal dowolnym kolorze RAL).

Źródło: Dachy, (101) 
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: