Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Dachy wielopłaszczyznowe. Dlaczego warto postawić na to rozwiązanie?

Ocena: 5
2396

 

Stanowią idealne dopełnienie projektu domu. Ze względu na swoje walory estetyczne cieszą się sporą popularnością. Dachy wielopłaszczyznowe to dobre rozwiązania dla tych, którzy lubią łączyć funkcjonalność oraz ładny wygląd.

 

 


Rodzaj dachu oraz pokrycie są wybierane już na etapie projektu. Muszą być one dostosowane do warunków, które panują na działce oraz w jej otoczeniu. Z tego powodu warto zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu dowiemy się, czy Urząd Gminy nie narzuca nam zastosowania konkretnego kształtu, pokrycia oraz kolorystyki. Dokładne przeanalizowanie przepisów to podstawa, która może uchronić nas przed późniejszymi zmianami projektu.

Jeśli okaże się, że gmina nie posiada miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a warunki zabudowy są dowolne, wówczas możemy zdecydować się na projekt, który spełnia nasze oczekiwania. Fantazyjny, wielopłaszczyznowy dach będzie prezentował się doskonale.

Położenie budynku

Marzeniem wielu osób jest posiadanie domu na działce nieopodal lasu. Miejmy jednak na uwadze fakt, że taką lokalizację należy dokładnie przemyśleć. Otwarta przestrzeń stanie się w przyszłości wspaniałym ogrodem, na terenie którego będziemy relaksować się po pracy lub podczas weekendów. Pamiętajmy jednak, że wiąże się ona z możliwością wystąpienia bardzo silnych podmuchów wiatru. W tym wypadku optymalnym rozwiązaniem stanie się posiadanie dachu wielopłaszczyznowego o znacznym nachyleniu.

Dodatkowo, zwróćmy uwagę na to, że bliskość drzew może doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych. Istnieje również możliwość porośnięcia dachu mchem. Mając na uwadze te czynniki, pamiętajmy o tym, że konstrukcja dachu wielopłaszczyznowego pozwoli na zniwelowanie tych drobnych uciążliwości. Dzieje się tak, ponieważ skosy w jego konstrukcji nie sprzyjają porastaniu niechcianej roślinności.

Cena to nie wszystko

Im konstrukcja dachu jest bardziej skomplikowana, tym większe będą koszty jego wykonania, ponieważ podnosi się ilość niezbędnych detali konstrukcyjnych oraz izolacyjnych. "Ważnym elementem jest ciężar pokrycia. Nie na każdej więźbie możemy położyć ten sam rodzaj. Pamiętajmy o tym, że blachodachówka jest stosunkowo lekka i nie będzie ona dodatkowo obciążać konstrukcji budynku. To ważna kwestia nie tylko w przypadku domów modernizowanych, lecz również nowo powstałych" - mówi Antoni Luberda ekspert firmy Blachotrapez.

Koszty budowy dachu są duże. Tym bardziej, jeśli postawimy na dach wielopłaszczyznowy. Zdecydujmy się zatem na takie materiały, które charakteryzują się wysoką jakością i nie rujnują przy tym założonego budżetu.

Dachy na pokolenia

Jeśli nasz dom znajduje się w rejonie, w którym występują srogie zimy, warto zdecydować się na blachodachówkę. Jest ona wykonana z materiału, który zapobiega osadzaniu pokrywy śnieżnej na dachu.

Ten rodzaj pokrycia jest bardzo solidny. Grubość stalowego rdzenia znacząco wpływa nie tylko na trwałość, lecz również na szczelność pokrycia. "Należy również sprawdzić, z czego została wykonana blachodachówka. Nasze powłoki premium cechuje odporność na zarysowania i długa żywotność. Zastosowano w nich stop cynku oraz magnezu. Dzięki takiemu rozwiązaniu dach będzie bardzo wytrzymały" - tłumaczy ekspert firmy Blachotrapez, zajmującej się produkcją pokryć dachowych z blachy.

Blachodachówki są lżejsze od tradycyjnych dachówek ceramicznych. Nie powodują więc nadmiernego obciążenia konstrukcji domu. Ich zaletą jest również szeroki wachlarz kolorów i wzorów. Dzięki temu nasz wielopłaszczyznowy dach stanie się jeszcze piękniejszy.

"W ofercie posiadamy nowoczesne modele blachodachówek, jak Germania i Talia. To rozwiązanie przeznaczone do wszystkich rodzajów dachów o kącie nachylenia od 14 stopni.  Posiadają niską wagę, dlatego nie stanowią obciążenia dla budynku" - wyjaśnia  Antoni Luberda.

Dach wielopłaszczyznowy to idealna propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie niebanalne rozwiązania. W połączeniu z szeroką gamą wzorów i kolorów materiałów sprawia, że możemy mieć dach, o którym zawsze marzyliśmy.

 

 

Źródło i zdjęcie: Blachotrapez

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: