Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Budujemy przyszłość. Od akcesoriów dachowych po Dach przyszłości

Ocena: 5
2579

 

Firma Mage Herzberg od lat tworzy innowacyjne rozwiązania w zakresie dodatków dachowych i kompleksowych rozwiązań systemowych. Firma jako pierwszy producent uznała, że przyszłość należy do metalowych akcesoriów dachowych i zaczęła wykorzystywać takie ich cechy jak trwałość, łatwość w układaniu i długą żywotność.

 


Mage Herzberg stawia na „Dach przyszłości” – dach, który chroni i dostarcza energii

W 1994 roku zaprezentowany został pierwszy na świecie element wentylacyjny kalenicy wykonany w całości z metalu – AluVenta. W kolejnym roku zaprezentowano pierwszą taśmę wentylacyjną kalenicy i grzbietu, a dwa lata później taśmę łączeniową ścian i komina w całości z metalu. Taśmy te wykonane są z czterech najwyższej jakości metali: aluminium, miedzi, ołowiu i cynku. Odznaczają się odpornością na czynniki atmosferyczne, długotrwałością, wysoką trwałością formy i funkcjonalności. Nie zapominamy przy tym o środowisku, ponieważ wszystkie nasze produkty podlegają całkowitemu recyklingowi.

System kalenicy i grzbietu oraz system łączenia ścian i komina uzupełniają następujące systemy okapu, koszowy, kominków i przejść antenowych, połączeń w miejscach płaskich.

Starając się zaoferować klientom kompleksowe rozwiązania, wzbogacamy naszą ofertę o nowe systemy dodatków dachowych: system orynnowania, system membran i system odgromowy.

W 2006 roku oferta Mage uzupełniona została o system dachowych elementów budowlanych: lukarny, dachy łukowe, dachy pulpitowe oraz wiaty garażowe (carporty).

Rozwój tej dziedziny pozwolił na prezentację pierwszej lukarny prefabrykowanej ze zintegrowaną izolacją próżniową w standardzie domu pasywnego, oznaczającą najwyższą wydajność energii przy zachowaniu standardów normowych.

Bazując na naszym długim doświadczeniu, stale rozszerzamy swoją ofertę w zakresie systemu prefabrykowanych elementów dachowych, aby zaprezentować rozwiązania dla budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego.

Obecny kierunek rozwoju to „Dach przyszłości”. Hasło to charakteryzuje dach jako część budynku chroniącą i jednocześnie wytwarzającą energię. Pierwszy taki dom projektowy powstał w kooperacji z Uniwersytetem Technicznym w Lausitz. Wyjątkowość tego budynku dostrzeże każdy uważny obserwator. Funkcję pokrycia dachowego przejęły moduły solarne energii termicznej i elektrycznej, dachówka w tym budynku jest niepotrzebna. Celem takiego rozwiązania było stworzenie pokrycia, które może być produkowane przemysłowo. Zaletą koncepcji jest najwyższa jakość dostarczanych elementów oraz skrócenie czasu krycia dachu z kilku tygodni do kilku dni, co pozwoli być mniej zależnym od warunków atmosferycznych. Celem Mage nie jest stworzenie standardowsego dachu, ale zaproponowanie klientom takiego rozwiązania, które spełnia wszystkie oczekiwania i indywidualne życzenia

Od wielu lat przedsiębiorstwa z Grupy Mage budowane są w oparciu o synergię i wspólne cele, łączą swoje potencjały rozwoju i produkcji w przemyśle materiałów budownictwa tradycyjnego oraz energii odnawialnej. Efekt synergii jest wykorzystywany we wszystkich obszarach biznesu, poczynając od rozwoju, poprzez produkcję, kończąc na sprzedaży i obsłudze posprzedażowej. Dlatego nasi klienci mogą czerpać z naszego doświadczenia i ekonomicznego systemu rozwoju, jak również z jakości obsługi, a Mage może zaoferować swoim klientom kompleksowe rozwiązania spełniające najwyższe wymagania jakościowe.

Na podstawie materiałów firmy
Mage Herzberg

 

 

Źródło: Dachy, nr (132) 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: