Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Braas: Jak zaoszczędzić podczas budowy domu?

Ocena: 5
2495

Oszczędzanie można zacząć już na etapie projektowania. Nie może się ono jednak odbywać kosztem jakości materiałów użytych do budowy. Doświadczona ekipa budowlana i wysoka jakość produktów pomogą uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z eksploatacją i ewentualnym remontem budynku.

 

 

Świadome decyzje

Do budowy należy podejść świadomie. Warto o budynku myśleć kompleksowo jako o całości składającej się z wielu zależnych od siebie elementów. Jedynie najwyższa jakość produktów w połączeniu z właściwym montażem zagwarantuje bezpieczeństwo i trwałość rozwiązań. Dlatego nie warto oszczędzać na niskojakościowych zamiennikach i korzystać z usług niesprawdzonych ekip budowlanych. Jakość zawsze powinna iść przed ceną.

Taniej nie musi znaczyć gorzej

Jeśli chcemy oszczędzić na budowie domu, musimy po pierwsze wybrać powtarzalny projekt. Bryła powinna być możliwe prosta i niedużych rozmiarów. Brak oryginalności, którą zresztą nie każdy lubi, można zrekompensować sobie kolorystyką elewacji bądź połaci dachu. Warto pamiętać jednak, że zasada "piękno tkwi w prostocie" nie wyszła z mody i proste, minimalistyczne kształty dalej cieszą się uznaniem w oczach architektów.

Dach wizytówką domu

Duży wpływ na wygląd całego budynku ma dach. Jego kolor i kształt zależy nie tylko od indywidualnych upodobań inwestora, ale również od architektury czy stylu budowli. W przypadku dachówek inwestor ma do dyspozycji wiele barw i kształtów, choć obecnie dominują stonowane, ciemne kolory i proste kształty. Cena dachówek zależy od modelu oraz użytej podczas produkcji powłoki - zasadniczo te błyszczące będą droższe od matowych, tak jak to ma miejsce w dachówkach ceramicznych, w których powłoki glazurowane są droższe od angobowanych.

 

 


Na cenę dachówki może mieć wpływ także kolor. Dachówki ceramiczne w naturalnych barwach, jak miedziana czy czerwona, są tańsze od tych w pozostałych kolorach. W przypadku dachówek betonowych kolor nie ma znacznego wpływu na ich cenę. Inwestor ma też do dyspozycji wiele kształtów betonowego pokrycia - płaska dachówka Teviva, klasyczna Celtycka, uniwersalna Romańska czy asymetryczna Bałtycka BRAAS to tylko niektóre z modeli dostępnych na rynku. Dachówki te produkowane są w technologii CISAR. Trzy warstwy - nośna, wygładzająca i uszlachetniająca - zapewniają trwałość, odporność na zabrudzenia i estetyczny wygląd z charakterystycznym dla tych dachówek delikatnym połyskiem.

Doświadczenie w cenie

Niezwykle istotne jest, aby prace budowlane wykonywała profesjonalna ekipa z odpowiednim doświadczeniem i znajomością zasad montażu produktów. Często bowiem usterki, które inwestor odkrywa dopiero po zakończeniu budowy, są wynikiem niestosowania się do zasad, które producenci zawierają w instrukcjach montażowych. Istnieje możliwość skorzystania z ekipy z polecenia, jednak nie zawsze mamy w najbliższym otoczeniu kogoś, kto akurat korzystał z takich usług. W przypadku pokryć dachowych, najlepszym wyjściem będzie wynajęcie certyfikowanych dekarzy, których jakość pracy potwierdza producent.

 

 

 

Źródło i zdjęcie: Braas

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: