Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Blachy na dachy i ściany - Firma Zartmet

Ocena: 0
3488
Historia firmy Zartmet sięga 1980 roku – wtedy powstał zakład ślusarski będący zaczątkiem dzisiejszej działalności. W ciągu lat rzemieślniczy zakład zmienił się w producenta blach dachowych i ściennych. Dzisiaj Zartmet należy do czołowych producentów materiałów pokryciowych w regionie i rozwija się według szeroko zakrojonych planów.

Niewielki początkowo asortyment produkcji poszerzony został o obróbki z blachy ocynkowanej stosowane przy pokryciach dachowych oraz rusztowania budowlane, tzw. „warszawskie”.

Przysłowiowym strzałem w dziesiątkę okazało się uruchomienie w sierpniu 2000 roku linii do profilowania blachy płaskiej w blachę trapezową o profilu oznaczonym symbolem T-18. W roku 2002 siedzibę firmy i zakład produkcyjny przeniesiono do nowej siedziby, na ul. Szczebrzeską 63 w Zamościu. Po przeniesieniu obroty firmy zaczęły lawinowo rosnąć.

Tacy byliśmy wczoraj...
W latach następnych Zartmet sukcesywnie wprowadzał do produkcji nowe wzory tłoczonych profili trapezów oraz blachodachówek. Aby oferta była bardziej kompleksowa, do produkcji wprowadzono również wszystkie standardowe obróbki blacharskie oraz elementy wykończeniowe dachu. W 2004 r. cały asortyment produkcji otrzymał aprobatę techniczną Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie.

Poza nowymi halami produkcyjnymi, w roku 2005 do użytku oddany został rozbudowany i zmodernizowany budynek biurowo-socjalny, w którym znalazła się jedna z najnowocześniejszych w regionie sal obsługi klienta. Za tę modernizację Zartmet został wyróżniony m.in. nagrodą „Złotej Kielni”.

W tym samym roku, jako jedyny producent pokryć dachowych w regionie Zartmet otrzymał certyfikat zgodności wdrożonego Systemu Zarządzania Jakością z międzynarodową normą ISO 9001: 2000.

Tacy jesteśmy dziś...
Dziś Zartmet jest największym w regionie producentem blach profilowanych, stosowanych zarówno na pokrycia dachowe, jak też i ścienne. W ciągłej ofercie produkcyjnej znajduje się największy wybór nowoczesnych profili trapezowych oraz największy w regionie wybór blachodachówek: poczynając od klasycznego „Diamentu”, wyrazistego „Nefrytu”, przez soczysty „Opal” i malowniczy „Jaspis”, aż po – niekwestionowany przebój ostatnich miesięcy – szlachetny „Topaz”. Wszystkie profile produkowane są z najwyższej jakości surowców, pochodzących z hut krajowych i zagranicznych, należących do światowych koncernów słynących z najwyższej jakości, takich jak Arcelor, Thyssen Krupp, Myriad, Corus czy Mittal i VoestAlpine.


Jako że dach to nie tylko pokrycie, dla wygody klientów Zartmet uzupełnia swoją ofertę o inne elementy dachu: folie wstępnego krycia, mambrany paroprzepuszczalne, okna dachowe Fakro i Velux czy kompletne systemy rynnowe Raiko, Budmasz, Bryza i Gamrat.

Pracownicy działu handlowego firmy Zartmet, zarówno w siedzibie firmy jak i wszystkich oddziałach, zawsze służą radą i wszechstronną pomocą przy wyborze odpowiedniego materiału, rodzaju profilu i kolorystyki pokrycia dachowego. W razie potrzeby dokonają także odpowiednich pomiarów, obliczeń i wyceny inwestycji. Dzięki temu, że firma dysponuje własnym specjalistycznym – i bezpłatnym – transportem, dostawy zakupionych materiałów odbywają się zawsze na czas.

Jako że Zartmet jest członkiem wspierającym Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, poleca także rzetelnych wykonawców pokryć dachowych.

W ostatnim czasie firma znacznie zintensyfikowała działania zmierzające do wzrostu możliwości produkcyjnych – znacząco zwiększyła potencjał transportowy i oddała do użytku jedną z nowocześniejszych w regionie hal produkcyjnych o powierzchni ponad 2300 metrów kwadratowych.

Tacy będziemy jutro...
Świat podąża do przodu a my razem z nim. Aby dotrzymać tempa zmian oraz nie zawieść pokładanego zaufania, Zartmet przystąpił do realizacji kolejnej inwestycji, której zakończenie jest planowane na wrzesień 2009 roku. Działania te znacząco zwiększą możliwości produkcyjne, logistyczne i magazynowe firmy.


Na podst. materiałów firmy Zartmet

Źródło: Dachy, nr 3 (111) 2009

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: