Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Aluminiowe taśmy kominowe. Akcesoria dachowe Wentop

Ocena: 0
2320
Taśmy kominowe to nieodzowny składnik pokryć dachowych. Ich zadaniem jest izolacja komina, wykuszy oraz okien dachowych przed wodą pochodzącą z opadów deszczu i śniegu.

Firma Wentop posiada w swojej ofercie tradycyjne taśmy plisowane oraz nowość – taśmy tłoczone Alu Bend 3D.

Alu Bend 3D to tłoczona aluminiowa taśma kominowa o wzorze plastra miodu z tzw. systemem 3D.

W przeciwieństwie do taśm plisowanych system ten pozwala na bardzo łatwe profilowanie taśmy we wszystkich kierunkach. Dzięki temu taśma ma dużą elastyczność i plastyczność oraz bardzo szybko przyjmuje żądany kształt. Są to ważne cechy, gdyż taśma na całej swej powierzchni musi szczelnie przylegać do izolowanego komina z połacią dachową.


Zastosowany w tej taśmie butyl charakteryzuje się dużą przyczepnością do różnych pokryć dachowych: dachówki ceramicznej, betonowej czy blachodachówki. Dodatkowo jest on zabezpieczony dzieloną po długości folią, co ułatwia i przyśpiesza sam montaż taśmy przez dekarza.

Dodatkowo ostre krawędzie taśmy tłoczonej Alu Bend 3D są zaokrąglone i zabezpieczają przed uszkodzeniem samego produktu czy skaleczeniem podczas instalacji.

Na podstawie materiałów
firmy Wentop


Źródło: Dachy, nr 2 (146) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: