Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Akcesoria dachowe Wentop. Taśmy kalenicowe wentylacyjno-uszczelniające

Ocena: 0
2784
Akcesoria dachowe są nieodzownym składnikiem dachów z pokryciem cementowym, ceramicznym oraz blaszanym – służą do prawidłowej wentylacji i izolacji dachów. Producentem takich wyrobów jest firma Wentop Akcesoria Dachowe, posiadająca w swojej ofercie m.in. taśmy kalenicowe wentylacyjno-uszczelniające.

Źródło: Dachy, nr 1 (145) 2012

Taśmy kalenicowe podzielić można na taśmy z paroprzepuszczalną („oddychającą”) geowłókniną lub materiałem technicznym oraz na taśmy kalenicowe na pełnym aluminium. Taśmy kalenicowe wentylacyjno-uszczelniające V-roll Geo i V-roll Mat są wykonane z plisowanej blachy aluminiowej z samoprzylepnymi pasami pokrytymi klejem na bazie butylu.

Butyl charakteryzuje się dużą przyczepnością do podłoża, dodatkowo jest zabezpieczony szerokim pasem folii (20 mm), dzięki czemu pracujący na dachu dekarz może ją łatwo odkleić. Bardzo ważna jest jego wysoka lepkość – dekarze sprawdzają to, przyklejąc butyl z taśmy do suchej dłoni – jeśli nie spadnie, to jest bardzo lepki.

Między pasami blachy znajduje się przepuszczająca powietrze geowłóknina (V-roll Geo) lub materiał techniczny


(V-roll Mat), przymocowany do blachy aluminiowej za pomocą kleju termotopliwego oraz przyszyty dwoma rzędami nici, odpornymi na warunki atmosferyczne. Nici są grube i wykonane z poliestru, dzięki czemu nie parcieją, a sama taśma przez długie lata prawidłowo wentyluje połać dachową. Jak podaje producent, wyroby Wentop to jedyna grupa taśm kalenicowych na rynku, w której zastosowano mocowanie blachy za pomocą kleju termotopliwego i jednocześnie przyszycie dwoma rzędami nici poliestrowych. Skutukuje to bardzo mocnym, solidnym i trwałym połączeniem.

Wzór dwóch i trzech szwów jest zastrzeżonym przez Wentop wzorem wspólnotowym w UE (Urząd ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM) w Alicante, Hiszpania, nr 001652645).

Rafał Bąk
Wentop Akcesoria Dachowe


Źródło: Dachy, nr 1 (145) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: