Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Velux wspiera akcję #MaskaDlaMedyka

Ocena: 3
3740

W gnieźnieńskiej fabryce Velux wyprodukowano 10 tys. adapterów do masek do snorklingu marki Decathlon, które zakupiła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, aby rozesłać je do szpitali na terenie całej Polski. Produkcja odbyła się metodą wtryskową, co oznacza przełom w akcji, gdyż do tej pory adaptery były drukowane wyłącznie na drukarkach 3D.

W gnieźnieńskiej fabryce Velux wyprodukowano 10 tys. adapterów do masek do snorklingu

Dzięki zaangażowaniu wielu osób i firm udało się w rekordowym tempie 11 dni zamiast typowo 2–3 miesięcy zaprojektować i uruchomić masową produkcję adapterów metodą wtryskową, która jest znacznie wydajniejsza od dotychczasowej metody druku 3D. Grupa praktyków i pracowników wiodących uczelni technicznych w Polsce opracowała projekt i prototyp adaptera. Zespół firmy 3D Lab odpowiadał za wyszukanie i dobór partnerów posiadających niezbędne zasoby technologiczne, zaś firma Yasa Motors Poland zaprojektowała formę wtryskową i wyprodukował jej newralgiczne części. Andrychowska Fabryka Maszyn Defum S.A. przygotowała pozostałe elementy potrzebne do złożenia kompletnej formy wtryskowej. Firma Velux z kolei podjęła się masowej produkcji adaptera wykonanego z plastiku. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy sfinansowała zakup 10 000 masek, które zostały ekspresowo wyprodukowane przez Decathlon w Polsce i już na początku maja przekazane do placówek medycznych w całym kraju.

Maski zakupiła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a wszystkie zaangażowane firmy i osoby wykonały charytatywnie prace związane z adaptacją masek dla potrzeb medyków 

Dla nas, jako inicjatorów akcji #MaskaDlaMedyka szczególne znaczenie ma fakt, że wszystkie zaangażowane w projekt firmy i osoby wykonały swoje prace społecznie, finansując materiały i produkcję we własnym zakresie. Jest to wspaniały przykład społecznej odpowiedzialności polskiego biznesu i podejścia godnego najwyższej pochwały. Współpraca ze wszystkimi zaangażowanymi w ten unikalny projekt była nie tylko przyjemnością, ale i zaszczytem – podkreśla Ilirjan Osmanaj, koordynator projektu i jeden z inicjatorów akcji.

Firma Velux, dla której ważne są wartości społecznej odpowiedzialności biznesu, wspiera lokalne społeczności, w których prowadzi swoją działalność. W związku z walką koronawirusem pomogła również m.in. w zakupie respiratorów dla gnieźnieńskiego szpitala, a także wyposażyła karetkę w Namysłowie.

#MaskaDlaMedyka to akcja społeczna, której misją jest zabezpieczenie jak największej liczby pracowników systemu ochrony zdrowia narażonych na bezpośredni kontakt z wirusem SARS-CoV-2. Korzystając z rozwiązań stosowanych m.in. w Włoszech czy w Czechach, osoby zaangażowane w akcję zbierają i przerabiają za pomocą adapterów maski do snorklingu typu EasyBreath firmy Decathlon w wysoce skuteczne maski ochronne dla personelu medycznego. Od marca inicjatywa #MaskaDlaMedyka rozwinęła się w ogólnopolską akcję, do której przyłączyły się setki wolontariuszy – od przedstawicieli politechnik i dużych firm, po pojedynczych entuzjastów druku 3D i prywatnych darczyńców.

Źródło: Dachy, nr 5-6 (243) 2020

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: