Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

V Spotkanie Małopolskich Dekarzy

Ocena: 0
2908
12 czerwca 2010 r. w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie odbyło się V Spotkanie Małopolskich Dekarzy.

Jedna z prezentacji 3D

12 czerwca 2010 r. w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie odbyło się V Spotkanie Małopolskich Dekarzy. Organizatorem spotkania był dystrybutor pokryć dachowych – Melle oraz Stowarzyszenie Małopolski Dekarz.

Wydarzenie rozpoczęło się poświęceniem sztandaru Małopolskiego Dekarza i Sekcji Blacharsko-Dekarskiej w kościele Bożego Ciała na Kazimierzu. Następnie uroczystość kontynuowano w Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Spotkanie miało charakter wydarzenia branżowego, wzięły w nim udział organizacje zrzeszające środowisko dekarskie, w szczególności Cech Rzemiosł Budowlanych, Małopolska Izba Budowlanych, Małopolska Izba Rzemieślnicza, Spółdzielnia Rzemieślnicza Budmet, organizacje edukacyjne w tym Centrum Kształcenia Praktycznego, przedstawiciele władz lokalnych miasta Krakowa.

Spotkania Małopolskich Dekarzy to wydarzenia, które stały się już tradycją wiosennych działań środowiska dekarskiego. Tegoroczna forma spotkania była innowacją, miała charakter seminaryjno-wystawowy.


Poświęcenie sztandaru Małopolskiego Dekarza i Sekcji Blacharsko-Dekarskiej

Organizatorzy zaprosili czołowych dostawców do udziału w seminarium poruszającym najbardziej aktualne tematy z branży. Zaprezentowano pokazy multimedialne, wykorzystując również najnowsze technologie 3D, w oparciu o bloki tematyczne:  

I. Wykorzystaj energię. Prezentacje firm: Velux, DuPont;
II. Ekologia, recykling – inwestuj w przyszłość. Prezentacje firm Rheinzink, Marley;
III. Nasze zabytki w dobrych rękach. Prezentacja firmy Monier (RuppCeramika, Braas);
IV. Innowacje i bezpieczeństwo. Prezentacja firmy Fakro;
V. Z nami zbudujesz swoje marzenia. Prezentacje firm: Plannja, Plastmo

W programie przewidziano również Strefę Eksperta, w której uczestnicy mieli możliwość indywidualnych konsultacji z producentami oraz zapoznania się z nowościami dostępnymi na rynku materiałów budowlanych.


W Strefie Eksperta

Urozmaiceniem spotkania były ciekawe konkursy przygotowane przez ekspertów, a sprawdzające fachową wiedzę uczestników.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia, było uroczyste otwarcie Galerii obiektów referencyjnych Melle i SMD. Zaprezentowane obiekty były potwierdzeniem słów Adama Kapałki – dyrektora krakowskiego oddziału, że Melle jest elastycznym dystrybutorem, dostarczającym materiały na różnorodne realizacje: od budynków mieszkalnych przez duże inwestycje przemysłowe, aż po renomowane obiekty zabytkowe.

Kolejne spotkanie Małopolskich Dekarzy za rok.

Źródło: Dachy, nr 6 (126) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: