Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Technonicol rozpoczyna produkcję wełny mineralnej w Polsce

Ocena: 5
2955

W kwietniu 2021 firma Technonicol rozpoczęła produkcję w Polsce. Fabryka wełny mineralnej w Wykrotach to pierwszy zakład firmy Technonicol w Polsce i jedna z największych inwestycji w historii spółki. Fabryka planuje produkcję na poziomie 1,3 miliona metrów sześciennych wełny mineralnej rocznie. 

 

 

Lokalizacja zakładu jest nieprzypadkowa. Centrum Europy, znakomite położenie w pobliżu głównych węzłów komunikacyjnych oraz bliskość granicy z Niemcami sprawiły, że wybór padł właśnie na województwo dolnośląskie.
 

Budowa fabryki rozpoczęła się w lutym 2020 roku. Na samym początku prac olbrzymim wyzwaniem okazała się koordynacja pracy i dbanie o bezpieczeństwo setek ludzi na placu budowy w czasie pandemii COVID-19. Pomimo wielu ograniczeń, utrudnień i obostrzeń, otwarcie fabryki nastąpiło 25 marca 2021 roku. 
30 marca, 1 dzień przed planowanym terminem, z linii produkcyjnej zjechała pierwsza paczka wełny mineralnej. W kwietniu ruszyła produkcja seryjna. 

 

Misją firmy Technonicol jest zapewnienie maksymalnej ochrony środowiska naturalnego, 

Fabryka w Wykrotach jest w pełni samowystarczalna i bezodpadowa. Powstałe odpady są przetwarzane i wykorzystywane w dalszej produkcji. Stosowane są także systemy dopalania gazów oraz liczne filtry, aby wyemitować jedynie minimalne ilości zanieczyszczeń. 
 

Nowy zakład będzie dostarczał pełną gamę asortymentu - produkty ogólnobudowlane do izolacji poddaszy czy ścian działowych, jak i wełny do elewacji wentylowanych oraz ocieplanych metodą ETICS. Nie może w tym zestawieniu zabraknąć również produktów do izolacji dachów płaskich, z których firma Technonicol jest szczególnie dumna.

 

 

Docelowo w fabryce zatrudnienie znajdzie prawie 200 pracowników, którzy będą dbać o najwyższą jakość materiałów budowlanych zarówno dla polskich, jak i zagranicznych klientów w Czechach, Niemczech, Austrii oraz Słowacji.

 

Źródło: Technonicol

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: