Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Rynny stalowe o półokrągłym przekroju Q-STALYO OK 125

Ocena: 5
1463

Po rynnach o prostokątnym przekroju Q-STALYO PRO i Q-STALYO MIX-PRO polska marka Galeco przychodzi z nową propozycją systemu Q-STALYO OK. To praktyczne i ekonomiczne stalowe rynny półokrągłe wpisujące się w modny minimalistyczny design. Dzięki symetrycznemu profilowi rynny, narożniki systemu są uniwersalne, a sposób ich montażu opiera się na sprawdzonym już w poprzednich modelach, niezawodnym systemie łączenia Qnnect.

 

System Q-STALYO OK 125 od Galeco cechuje symetryczny profil o szerokości 125 mm oraz piony spustowe o średnicy 90 mm. Dzięki takiej budowie — ze skierowanymi do wewnątrz wywinięciami rynny, zatrzymuje więcej wody w korycie i zapobiega wychlapywaniu się jej na zewnątrz.

Qnnect w roli głównej

Zastosowane w modelu flagowe rozwiązanie montażowe Qnnect zapewnia również minimalistyczny i estetyczny wygląd systemu, wpisujący się w obecne trendy rynkowe. Qnnect sprawia, że w nie ma potrzeby wykorzystania w systemie standardowych łączników, a w ich miejsce wprowadzone są łatwe w użyciu i montażu oraz trwałe połączenia klejone. Pozwala to na zredukowanie ilość dodatkowych elementów podczas montażu, zapewniając jednocześnie najwyższą szczelność i przepustowość poziomu rynnowego.

Gwarantuje to także spójny i nowoczesny efekt wizualny, gdzie łączenie jest praktycznie niewidoczne. Dodatkowo symetryczny profil rynny z dwoma kapinosami w miejscu standardowego, masywnego wywinięcia wpływa nie tylko na doszczelnienie całego przekroju koryta, ale i na zmniejszenie skali zużywanego podczas produkcji materiału. Dzięki czemu koszt systemu rynnowego jest znacząco niższy, a w procesie produkcji każdy milimetr materiału zostaje wykorzystany. To ważny element zrównoważonego podejścia do biznesu, które praktykowane jest przez markę Galeco.

Łatwy montaż i demontaż

Q-STALYO OK 125 to model, który łączy w sobie sprawdzone rozwiązania marki i innowacyjne podejście. Dlatego połączenie Qnnect zostało wyprofilowane tak, aby standardowy hak doczołowy lub nakrokwiowy mógł zostać zastosowany w miejscu łączenia, całkowicie je zakrywając. Natomiast listek zakładkowy w systemie Q STALYO OK 125 został wydłużony do 50 mm.

Tym, co jeszcze świadczy o wyjątkowości tego modelu, jest niewielkie wycięcie fabryczne przedniego noska haków doczołowych, które w razie potrzeby umożliwia odgięcie go i wyciągnięcie rynien z uchwytów bez konieczności demontażu końcowej części pokrycia dachowego. Co więcej, haki są wyprofilowane w taki sposób, by zapobiec wychlapywaniu się wody na zewnętrzną warstwę elewacji budynku.

Zgodnie z normą

Przed wprowadzeniem systemu na rynek Galeco wykonało szereg testów obciążeniowych, tak by nowość Q-STALYO OK 125 spełniała wymagane normy. Na ich podstawie wszystkim hakom przypisano klasę nośności H, czyli najwyższą z przewidzianych przez normę EN 1462. Oznacza to, że haki przeszły próbę wytrzymałości pod obciążeniem testowym 76 kg. Z kolei narożniki systemu produkowane są w technologii tłoczenia stali z lakierniczą powłoką organiczną na elementach profilowanych i tłoczonych, której grubość wynosi 35 µm. Powłoka cynkowa to 275 g/m 2 zgodnie z wymogami odnośnej normy wyrobu, EN 612.

Galeco dba o najwyższą jakość doświadczenia na każdym etapie zakupu i użytkowania rynien. Dlatego wszystkie długie elementy systemu są fabrycznie pokryte folią ochronną, co zapobiega uszkodzeniom, a skierowany do wewnątrz szew rury spustowej dodatkowo chroni je przed zarysowaniami transportowymi czy produkcyjnymi.

Model dostępny jest w najpopularniejszych kolorach zewnętrznej powłoki — grafitowym (RAL 7016) i czarnym (RAL 9005).

System Q-STALYO OK 125 od Galeco swoją premierę będzie miał w drugim kwartale 2024 roku.

Źródło: Galeco

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: